Strona poświęcona motoryzacji

Dacia odkrywa swoje plany wobec segmentu C i przedstawia nowy, 5- i 7-miejscowy, rodzinny, przystępny cenowo model. Dacia Jogger ma pełnić rolę czwartego filara w strategii produktowej marki. Po w 100% elektrycznym małym aucie miejskim (Spring), kompakcie (Sandero) i SUV-ie (Duster), Dacia wchodzi na rynek z całkowicie nową koncepcją 7-miejscowego samochodu rodzinnego. Ta premiera stanowi element programu odnowy gamy Dacii, która do 2025 roku ma zostać uzupełniona o dwa kolejne modele.

Rodzinna i wszechstronna Dacia Jogger łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe. Nie daje się zaszufladkować. Jako prawdziwy rodzinny samochód Dacii, Jogger wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do przestronności i wielofunkcyjności niczym „szwajcarski scyzoryk”.

Ze swoją nazwą, która przywołuje na myśl sport, przyrodę i pozytywną energię, Dacia Jogger przyczynia się do budowania nowej tożsamości marki. Jej krótka, nowoczesna i niewymagająca tłumaczenia nazwa wyraża solidność i wszechstronność samochodu. Dacia Jogger ma w sobie wytrzymałość idealnego towarzysza codziennych podróży dla rodzin, które pragną uciec od codzienności i cieszyć się wolnością na świeżym powietrzu.

W dniu debiutu rynkowego Dacia Jogger będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych: z nowym, wydajnym i mocnym silnikiem benzynowym TCe 110 oraz z dwupaliwowym silnikiem TCe 100 LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG).

W 2023 roku oferta zespołów napędowych zostanie uzupełniona o wersję hybrydową. Dacia Jogger stanie się najbardziej przystępną cenowo 7-miejscową hybrydą na rynku!

Zamówienia na nowy model będzie można składać od listopada 2021 roku w około trzydziestu krajach, głównie europejskich, ale także w Turcji, Izraelu. Pierwsze Dacie Jogger powinny trafić do salonów w lutym 2022 roku.

Jogger to całkowicie nowa koncepcja 7-miejscowego auta rodzinnego Dacii. Ten nowy wszechstronny samochód, zawsze gotowy do wypraw poza utartymi szlakami, jest ucieleśnieniem outdoorowego charakteru marki. Jest dowodem zaangażowania Dacii w działania służące zapewnieniu mobilności szerokim rzeszom użytkowników, nawet wielodzietnym rodzinom. Dacia Jogger będzie również pierwszym hybrydowym modelem Dacii, ponieważ zarówno mobilność w mieście, jak i poza nim, powinna być dostępna dla każdego.

Denis Le Vot, dyrektor generalny Dacii

Źródło: Dacia

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *