Strona poświęcona motoryzacji

Consumentenbond, niderlandzka organizacja konsumencka, przyznała Lexusowi tytuł najbardziej niezawodnej marki samochodowej na niderlandzkim rynku. Marka zajęła pierwsze miejsce w badaniu przeprowadzonym w 2020 roku.

Lexus uzyskał średni wynik 8,8 punktu w badaniu awaryjności, które objęło samochody w wieku do 10 lat. Ranking został oparty na odpowiedziach ponad 8 000 właścicieli aut 27 marek. Pytania dotyczyły wszelkich problemów, które pojawiły się w użytkowaniu samochodu w ciągu ostatniego roku, oraz ich wpływu na sprawność auta.

Respondenci wskazywali, czy ewentualna usterka spowodowała, że samochód nie mógł być używany, czy auto musiało zostać natychmiast oddane do naprawy lub czy naprawa mogła zostać przesunięta na późniejszy, dogodny termin. Zebrane dane pokazały, że samochody Lexusa najrzadziej ulegały awariom. Najlepszy wynik 9,4 uzyskał kompaktowy hatchback Lexus CT.

Światowa renoma niezawodności
Pierwsze miejsce Lexusa w badaniu Consumentenbond oraz przyznany przez tę organizację tytuł Najbardziej Niezawodnej Marki 2020 to kolejny z wielu sukcesów Lexusa w rankingach najbardziej bezawaryjnych samochodów. Lexus zwyciężył w badaniu niezawodności brytyjskiego magazynu What Car?, w którym najlepsze oceny uzyskały modele RX i NX. Sedan Lexus ES zdobył w rankingu amerykańskiej agencji J.D. Power najwyższą liczbę punktów w historii tego badania.

Jakość gwarantowana
Jakość i niezawodność to znak rozpoznawczy Lexusa. Najwyższy poziom dopracowania samochodów marki potwierdzają bardzo korzystne warunki gwarancji na wszystkie modele. Co więcej, pierwszy w pełni elektryczny model UX 300e jest oferowany z gwarancją na baterię do 15 lat lub milion kilometrów1.

Trwała wartość
Produkowanie wysokiej jakości, niezawodnych samochodów to obok najwyższego poziomu obsługi klienta fundamentalne wartości marki. Badanie niderlandzkiej organizacji konsumenckiej Consumentenbond stanowi kolejne potwierdzenie, że zaufanie klientów, jakim Lexus się cieszy na całym świecie, ma uzasadnienie w faktach. Kierowcy samochodów Lexusa mogą oczekiwać wielu kilometrów bezpiecznej i bezproblemowej jazdy, a przy sprzedaży auta skorzystać dzięki wysokiej wartości rezydualnej modeli marki.

Pełne wyniki rankingu niezawodności Consumentenbond na: www.consumentenbond.nl/automankementen.

1 Standardowa gwarancja na baterię UX 300e wynosi 8 lat lub 160 000 km. Gwarancja ta jest następnie przedłużana co roku, jeśli samochód jest serwisowany w sieci autoryzowanych salonów Lexusa. Ochrona gwarancyjna może trwać maksymalnie 15 lat lub do osiągnięcia przebiegu miliona kilometrów.

Źródło: Lexus

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *