Strona poświęcona motoryzacji

Formuła E od następnego sezonu oficjalnie otrzyma od FIA status Wyścigowych Mistrzostw Świata. Co więcej, w tej serii wyścigów pojazdów o napędzie elektrycznym o dużym znaczeniu dla procesu innowacji technologicznych w motoryzacji pojawią się wkrótce bolidy Gen2 EVO, czyli zmodernizowane warianty obecnych pojazdów. Marka DS Automobiles i jej sportowy partner TECHEETAH zapowiada przedstawienie projektu zewnętrznego swojego przyszłego bolidu z istotnymi modyfikacjami w dziedzinie aerodynamiki.

Marka DS Automobiles i jej dział sportu samochodowego DS Performance dokonały sprawnego przejścia od pojazdów Formuły E generacji pierwszej do generacji drugiej. Zwiększenie mocy silników do 250 kW oraz pojemności baterii do 52 kWh przełożyło się na decydującą zmianę w tej dyscyplinie sportu samochodowego, wykorzystującej bolidy wyścigowe o napędzie w stu procentach elektrycznym. Od sezonu 2019 kierowcy zyskali większy zasięg jazdy, dzięki czemu mogą pokonać całą trasę każdego wyścigu E-Prix bez przesiadania się do drugiego auta.

Bolid oznaczony DS E-TENSE FE19, wystawiany przez zespół DS TECHEETAH, do tej pory zapisał na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie: w ubiegłym sezonie triumfował w klasyfikacji zarówno kierowców, jak i zespołów. Obecnie na ulicznych torach całego świata zastępuje go nowa wersja DS E-TENSE FE20 (w ubiegłym miesiącu pojazd ten zajął miejsce na podium w wyścigu w Santiago de Chile). Tymczasem w biurze projektowym trwają już prace nad rozwojem bolidu następnej generacji.

Źródło: DS

Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *