Strona poświęcona motoryzacji

 Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i firma doradcza PwC po raz pierwszy przyznały wyróżnienia „Liderów Elektromobilności 2018”. BMW Group Polska jest jedną z sześciu firm, które zostały uznane za najbardziej zaangażowane w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu.

Ranking powstał na podstawie badania, w którym wzięło udział 116 firm i instytucji z Polski, w tym producenci pojazdów, infrastruktury ładowania, komponentów, instytucje finansowe, użytkownicy flot czy odbiorcy technologii. Patronat honorowy nad rankingiem „Lider Elektromobilności 2018” objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Energii.

Kluczowa rola elektromobilności w strategii BMW Group.

Elektryfikacja motoryzacji jest jednym z głównych filarów strategii firmy. W najbliższych latach BMW Group planuje znacząco rozszerzyć gamę zelektryfikowanych pojazdów. Do 2021 r. firma będzie oferować 5 modeli z napędem w pełni elektrycznym: BMW i3, MINI Electric, BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iNEXT. Do 2025 r. liczba ta wzrośnie do co najmniej 12. Wraz hybrydami typu plug-in, marki BMW i MINI zaproponują klientom łącznie 25 zelektryfikowanych modeli. Tylko w tym roku koncern planuje sprzedaż 140 000 tego typu samochodów. Do końca 2019 r., łącznie aż pół miliona zelektryfikowanych pojazdów BMW Group będzie jeździć po światowych drogach.

Rozwój elektromobilności nabiera tempa.

W Polsce zainteresowanie samochodami elektrycznymi z roku na rok wyraźnie rośnie. Od dwóch lat BMW Group Polska notuje ponad stuprocentową dynamikę wzrostu rejestracji samochodów zelektryfikowanych (wzrost o 127% w 2016 r. w porównaniu do 2015 r. i 108% w 2017 r. w porównaniu do 2016 r.).

Zainteresowanie samochodami z napędem elektrycznym w Polsce wspiera Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która gwarantuje użytkownikom tego typu pojazdów dodatkowe benefity. Kierowcy BMW i3 mogą na przykład korzystać z buspasów i za darmo parkować w strefach płatnych w centrach miast. Nowe prawo zobowiązuje również organy administracji państwowej do wprowadzania pojazdów zeroemisyjnych do swoich flot. Takie działania podjęły już na przykład Kancelaria Prezydenta RP i Lasy Państwowe, które wybrały w pełni elektryczne BMW i3. BMW Group angażuje się także w budowę infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. IONITY to pierwszy paneuropejski projekt sieci ładowarek o wysokiej mocy (HPC). Inwestycja zakłada budowę 400 stacji w 18 krajach, a na jego mapie znalazła się także Polska. Spółka joint venture IONITY zrzesza BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group.

Źródło: BMW

 

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

    Licznik odwiedzin

    • 1
    • 3 704
    • 754
    • 1 285 617
    • 204 514