Strona poświęcona motoryzacji

Audi Tradition rozpoczyna nowy sezon naznaczony licznymi jubileuszami, przede wszystkim 150-leciem historycznej marki NSU. Z tej specjalnej okazji, Audi Tradition zabierze klasyczne modele NSU ze swojej kolekcji pojazdów zabytkowych na cały szereg imprez, rajdów i pokazów. Przegląd najważniejszych tegorocznych rocznic marki z Ingolstadt i Neckarsulm, znaleźć można się w broszurze „Rocznice 2023”, którą można już pobrać z Audi MediaCenter.

W tegorocznym kalendarzu wydarzeń Audi Tradition podkreślone są dwa jubileusze: „150 lat marki NSU” i „25 lat Audi TT”. Od momentu swojej premiery w 1998 roku, ten sportowy samochód zachwyca fanów na całym świecie przyjemnością z jazdy i czystym designem. Ćwierć wieku Audi TT – ikony stylu, jest ściśle związane z historią Audi Hungaria. Oddział AUDI AG z siedzibą w Győr na Węgrzech, w roku 2023 będzie obchodził 30-lecie istnienia. Założony w lutym 1993 roku jako zakład produkujący wyłącznie silniki, Audi Hungaria przejęła w 1998 roku montaż Audi TT w ramach światowej sieci produkcyjnej.

Oznaczenie „TT” odegrało również rolę w 150-letniej historii NSU. To, co zaczęło się od dziesięciu pracowników i maszyn dziewiarskich napędzanych kołem wodnym w 1873 roku, rozwinęło się w zakładzie w Neckarsulm w imponującą historię transformacji i wielu technicznych innowacji. Dziedzictwo NSU jest na stałe wpisane w genotyp AUDI AG. Nie jest więc przypadkiem, że Neckarsulm jest obecnie siedzibą Audi Sport GmbH, które w 2023 roku będzie obchodzić 40-lecie istnienia, a wywodzące się od quattro GmbH, które powstało w 1983 roku. Droga przebyta przez historyczną markę NSU odzwierciedla również rozwój transportu w Niemczech, w miarę jak postępuje on od rowerów, przez motocykle, aż do samochodów.

Innowacyjny duch i wieloaspektowość marki NSU są widoczne również w tym, że wiele modeli tej marki w 2023 roku będzie obchodzić swoje własne rocznice: na przykład NSU Wankel Spider (60. rocznica powstania), NSU Quickly (wprowadzony na rynek 70 lat temu) i dwa przedwojenne samochody NSU 6/30 i NSU 7/34 (95. rocznica powstania).

Uaktualniany na bieżąco kalendarz imprez dostępny w aplikacji Audi Tradition

Audi Tradition weźmie w tym roku udział w kilkunastu imprezach w różnych zakątkach Europy. Klasyki w kalendarzu to: Goodwood Festival of Speed (13-16 lipca), Classic Days w Düsseldorfie (4-6 sierpnia) oraz Donau Classic (22-24 czerwca) i Heidelberg Historic (13-15 lipca) – dwa rajdy samochodów klasycznych rozgrywane w okolicach głównych siedzib marki w Ingolstadt i Neckarsulm.

Zawsze aktualny kalendarz zawierający daty wszystkich imprez, na których Audi Tradition będzie obecne z zabytkowymi motocyklami lub samochodami, wraz z informacjami uzupełniającymi, można znaleźć w aplikacji Audi Tradition.pobierz DOCX, 61.17 KBpobierz PDF, 375.30 KBFacebook

Źródło: Audi

Historia motoryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 38
  • 32
  • 1 181 347
  • 170 982