Strona poświęcona motoryzacji

RUSZA CITROËN TERRA AMERICA ADVENTURE!
WYPRAWA NA KONTYNENTY AMERYKAŃSKIE SŁYNNYM MODELEM CITROËN TRACTON AVANT
RUSZYŁA SPOD MUZEUM CONSERVATOIRE CITROËN

• Wyprawa Citroën Terra America Adventure rozpoczęła się 26 maja. Punktem startowym było muzeum Conservatoire Citroën z siedzibą w podparyskim Aulnay-sous-Bois. Uczestniczkami wyprawy są dwie kobiety, które udadzą się na kontynent amerykański, by przejechać Drogą Panamerykańską – najdłuższą na świecie – od Alaski po miasto Ushuaia samochodem Citroën Traction Avant 11B z 1956 roku.
• Ta niezwykła podróż w czasie i przez historię obu Ameryk, w duchu dawnych wypraw organizowanych przez markę Citroën, ma na celu zwrócenie uwagi na losy 21 rdzennych ludów zamieszkujących tereny wzdłuż trasy biegnącej przez 14 krajów i liczącej 40 000 km, którą załoga pokona w trzech etapach od lipca 2021 roku do stycznia 2023 roku.
• Citroën, oficjalny partner i sponsor tytularny, wspiera tę ekspedycję dzieląc się doświadczeniem zdobytym przez stowarzyszenie „L’Aventure Citroën”, którego rolą jest dbanie o dziedzictwo marki, przygotowując samochód do wyprawy oraz zapewniając pomoc techniczną w trakcie jej trwania.
• Pierwsze ważne wydarzenie, które warto zobaczyć: start Citroëna Traction Avant: https://youtu.be/1LfoAEHkqIc

Źródło: Citroen

Historia motoryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *