Strona poświęcona motoryzacji
  • W dniu 24 czerwca, Muzeum w Arese ponownie otworzy swoje podwoje dla publiczności, z okazji 110. rocznicy powstania marki.
  • Otwarcie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa: Muzeum zostało odpowiednio przygotowane na powitanie gości, stosując środki ostrożności mające na celu ochronę zdrowia zwiedzających i personelu.
  • W tym historycznym dniu i po raz pierwszy w historii, Alfa Romeo zaoferuje odwiedzającym możliwość zwiedzania pomieszczeń magazynowych Muzeum, w których znajduje się ukryta kolekcja, autentyczny skarb: ponad 150 samochodów, silników, modeli i wiele więcej.
  • Zwiedzający będą mogli zaprezentować swoje Alfy Romeo na wewnętrznym torze zakładu w Arese, a program obchodów przewiduje konferencję i imprezy specjalne.
  • Pokazana zostanie nowa Giulia GTA, kultowa limitowana edycja zaprojektowana z okazji 110. rocznicy powstania włoskiej marki.
  • Godziny otwarcia zostały tymczasowo zmienione: z okazji jubileuszu marki, Muzeum będzie otwarte codziennie od środy, 24 czerwca do niedzieli 28 czerwca, a po 28 czerwca Muzeum będzie otwarte jedynie w weekendy.

Muzeum Alfy Romeo wkrótce otworzy swoje podwoje dla publiczności. Data ponownego otwarcia jest nieprzypadkowa: 24 czerwca, dzień, w którym marka będzie obchodzić 110. rocznicę swojego powstania. Obchody jubileuszu odbędą się w Arese i będą kontynuowane także w kolejnych dniach.
Z okazji tej ważnej uroczystości Muzeum będzie otwarte codziennie od 10:00 do 18:00, aż do niedzieli 28 czerwca. Później, godziny otwarcia zostaną tymczasowo zmienione, a goście będą mogli zwiedzać placówkę w soboty i niedziele.

Muzeum Alfy Romeo przygotowało wyjątkową niespodziankę dla klubów fanów marki i entuzjastów: po raz pierwszy odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć stałą kolekcję, a także niektóre pomieszczenia wcześniej zamknięte dla publiczności i nieprzewidziane na trasie zwiedzania Muzeum: dwa piętra dawnego Centrum Zarządzania w Arese, gdzie przechowywana jest kolekcja, zwana „kulisami Muzeum”, która obejmuje:

  • dodatkowe 150 samochodów,
  • dziesiątki silników samochodowych, lotniczych i morskich,
  • setki modeli, trofea, dzieła sztuki, akcesoria,
  • wyścigową motorówkę i wiele innych eksponatów.

Wszystkie te przedmioty, które zwykle nie są wystawiane, stanowią niezwykle cenne zbiory Muzeum wykorzystywane podczas organizowania czasowych wystaw tematycznych i udostępniane przez Alfę Romeo na wydarzenia i wystawy zewnętrzne. Kolekcję można zwiedzać tylko po wcześniejszej rezerwacji, w grupach maksymalnie 10-osobowych, z przewodnikiem.
Więcej informacji i rezerwacje: collezione@museoalfaromeo.com.

W środę 24 czerwca oraz w weekend, entuzjaści marki serdecznie zapraszają na paradę swoich Alf Romeo na wewnętrznym torze zakładu w Arese. W celu uniknięcia dużego tłumu, Muzeum prosi uczestników o wcześniejsze potwierdzenie udziału, wysyłając maila na adres: info@museoalfaromeo.com.

Ponadto, z okazji tej wyjątkowej rocznicy, w Arese obecna będzie nowa Giulia GTA, kultowa limitowana edycja stworzona z okazji 110-lecia marki, a od 24 czerwca w Muzeum Alfy Romeo odbywać się będą zamknięte, prywatne pokazy dla Klientów. 
W weekend Muzeum planuje również przeprowadzić konferencje „Backstage” poświęcone mniej znanym rozdziałom historii Alfy Romeo: dwa spotkania, które początkowo zaplanowano na marzec i kwiecień, a które zostały odwołane z powodu sytuacji epidemiologicznej, zostały przesunięte na sobotę 27 czerwca (koncept bolidu Spider, wersja 916) i na niedzielę 28 czerwca (164 Q4, przekrój sedana z napędem na cztery koła). Oba spotkania odbędą się w sali Giulia o godz. 15.00. Konferencje są wliczone w bilet wstępu, ale wymagana jest rezerwacja na: info@museoalfaromeo.com.
Podzielone na trzy główne strefy tematyczne – (Timeline (Oś czasu), która reprezentuje przemysłową ciągłość; Bellezza (Piękno), która łączy styl, design i styl życia; Velocità (Prędkość), będąca kwintesencją technologii, sportowego charakteru i przyjemności jazdy) – Muzeum Alfa Romeo zaprezentuje się w częściowo odnowionej szacie, dzięki kilku nowinkom, jak na przykład przebudowana część poświęcona produkcji Avio, z nową wystawą „Angelo dei bimbi” (Anioł dzieci) czy samolot Sai Ambrosini 1001 Grifo, który w 1949 roku brał udział w dobroczynnym locie na trasie Mediolan-Buenos Aires.
Otwarte w 1976 roku i całkowicie przebudowane i od nowa zaaranżowane w 2015 roku, Muzeum Alfa Romeo zostało zaopatrzone w szereg środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę zdrowia gości i personelu. W drzwiach, przy użyciu termoskanera będzie mierzona temperatura, a w przypadku, gdy będzie ona wyższa, niż normalna, goście zostaną poproszeni o przesunięcie wizyty na późniejszy termin. Obowiązkowe będzie noszenie maseczek na twarzy, a specjalne oznakowanie poziome będzie przypominać zwiedzającym o przestrzeganiu zasad dystansowania się społecznego i przemieszczaniu się wyznaczonymi ścieżkami oddzielającymi gości wchodzących od wychodzących z wystawy. Ponadto, pierwszeństwo będą miały płatności cyfrowe, zarówno w kasie Muzeum, jak i w sklepie Alfa Romeo.

Muzeum znajduje się na powierzchni ponad 6 tysięcy m2 i dysponuje obszernymi terenami zewnętrznymi, które mogą zagwarantować wystarczającą ilość miejsca, zapewniając zwiedzającym i pracownikom możliwość zachowania niezbędnego dystansu społecznego. W przypadku szczególnie dużego natężenia ruchu, wejścia mogą zostać tymczasowo zamknięte, by uniknąć dużych zbiorowisk ludzkich. Nie jest wymagana rezerwacja online.

Natomiast zwiedzanie Muzeum lub Zbiorów z przewodnikiem, które odbywa się w grupach liczących maksymalnie 10 osób, musi zostać zarezerwowane wcześniej. Ponadto, rezerwacja jest obowiązkowa dla każdego gościa, który chce wziąć udział w jednym lub kilku planowanych przez Muzeum atrakcjach, jak projekcja na żywo GP Formuły 1 (pierwsza runda w niedzielę, 5 lipca – GP Austrii) czy konferencje Backstage: wejście będzie możliwe aż do momentu osiągnięcia maksymalnej liczby uczestników.

Wszystkie informacje dotyczące naszego kalendarza imprez dostępne są na stronie www.museoalfaromeo.com.

Źródło: Fiat

Muzea motoryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *