Strona poświęcona motoryzacji

W 21. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy czasopism Auto Moto i Motor oraz portalu magazynauto.pl oddali przeszło 100 tysięcy głosów na najlepsze ich zdaniem samochody podzielone na 14 kategorii.

Alfa Romeo Tonale – wprowadzony do sprzedaży w połowie zeszłego roku, pierwszy zelektryfikowany model marki, potwierdził swoją pozycję, zwyciężając w aż dwóch kategoriach. Model Tonale nie tylko został wybrany Kompaktowym Crossoverem/SUV-em roku, ale też zgromadził największą liczbę głosów w całym plebiscycie i tym samym zdobył tytuł Premiery Motoryzacyjnej roku.

Tonale to najmłodszy model w portfolio mediolańskiej marki, który zrewolucjonizował całą gamę. Tonale to nie tylko pierwsza zelektryfikowana Alfa Romeo, ale jest pierwszym na rynku samochodem z cyfrowym certyfikatem NFT („non-fungible token”) oraz całkowicie nowymi systemami łączności i multimedialnym, zapewniającymi aktualizacje Over-the-Air i integrację z Amazon Alexa. Dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5” wyznaczają standard w segmencie Tonale.

Auto oferuje dwa poziomy elektryfikacji: Hybrid i Plug-in Hybrid Q4. Pierwszy zapewnia 48-woltowy, hybrydowy układ napędowy, który może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Wersja Plug-in Hybrid Q4 dysponuje mocą 275 KM i napędem na wszystkie koła, a jej przewidywany zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 80 km* w cyklu miejskim.

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli Alfy Romeo, marka oferuje nabywcom Alfy Romeo Tonale, sprzedawanej w oficjalnej sieci sprzedaży marki w Polsce, bezkonkurencyjny i bezpłatny pakiet korzyści, na który składają się:

 • 5-letnia gwarancja z limitem 200 000 km (2 lata gwarancji standardowej + 3-letnia ochrona dodatkowa Maximum Care Alfa Romeo),
 • 3-letni pakiet serwisowy Easy Care z limitem 45 000 km, w którym producent pokrywa koszt pierwszych trzech przeglądów okresowych wymaganych w książce serwisowej Alfa Romeo.

Zwycięzcę Auto Lidera 2023 można obejrzeć w autoryzowanych salonach Alfy Romeo i na stronie www.alfaromeo.pl.

Źródło: Alfa Romeo

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 50
  • 44
  • 1 181 359
  • 170 994