Strona poświęcona motoryzacji
 • W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2023 roku w ramach programu Das WeltAuto 7774 używane samochody zmieniły właściciela, to wynik lepszy o 25 procent niż w tym samym okresie przed rokiem
 • To także znacznie lepszy wskaźnik niż na rynku aut używanych ogółem, gdzie liczba transakcji wzrosła o zaledwie 3,8 procent, a wśród aut w wieku do 7 lat, które stanowią większość w ofercie Das WeltAuto – o 11,7 procent
 • Coraz ważniejsze dla klientów stają się pewne pochodzenie, historia serwisowa i stan techniczny używanych samochodów
 • Największym powodzeniem wśród klientów Das WeltAuto cieszyły się w 2022 roku Skoda Octavia III, Skoda Fabia III i Volkswagen Passat B8

Poznań, 22 maja – W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2023 roku w ramach programu Das WeltAuto nowych właścicieli znalazły 7774 używane samochody. To o jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie 2022 roku. Przyrost sprzedaży w ramach programu był znacząco większy niż rynku ogółem – ten urósł o niecałe 4 procent. Co trzecie sprzedane w programie DWA w okresie I-IV 2023 auto było marki Skoda, kolejne miejsca zajęły Volkswagen Samochody Osobowe i Seat. Średni wiek samochodu sprzedanego w ramach Das WeltAuto to nieco ponad 4,5 roku. Program Das WeltAuto to wyłącznie wyselekcjonowane auta, o sprawdzonym pochodzeniu, ze zweryfikowanym przebiegiem.
Dobry wynik programu Das WeltAuto w pierwszych czterech miesiącach pokazuje, że polityka, by oferować możliwie jak najwięcej młodych, sprawdzonych samochodów została doceniona przez klientów. Wzrost sprzedaży o 25 procent w sytuacji, gdy rynek aut używanych zanotował zaledwie 3,7-procentowy wzrost jest najlepszą nagrodą dla dealerów, uczestniczących w programie Das WeltAuto. Spośród najpopularniejszych marek największe wzrosty odnotowały Seat (+39,8 procent w porównaniu z 2022 rokiem), Skoda (+25 procent) i Volkswagen Samochody Osobowe (+21,1 procent).

Na stronie www.dasweltauto.pl jest obecnie dostępnych ok. 1300 samochodów, z czego ponad połowa posiada certyfikat Das WeltAuto, a ich stan został zweryfikowany w rygorystycznym teście, obejmujących aż 117 punktów kontrolnych. Takie auta są objęte przynajmniej roczną gwarancją. Warto podkreślić, że co trzeci oferowany w ramach programu pojazd pochodzi od klientów, którzy pozostawili go w rozliczeniu za nowy lub używany samochód.

„Nasze wyniki za pierwsze cztery miesiące bardzo nas cieszą. To dowód na to, że nasz model biznesowy dotyczący aut używanych świetnie trafia w gusta klientów. Dokładamy starań, by jak najwięcej aut z naszej oferty stanowiły samochody stosunkowo młode, sprawdzone i ze znaną historią. Niezmiennie od lat, wielu klientów wraca do nas kolejny raz przy zmianie samochodu – zostawiają w rozliczeniu dotychczas użytkowane auto i kupują kolejne, młodsze. Przy takich transakcjach nabywcy często sięgają po finansowanie z szerokiej gamy produktów VWFS” – mówi Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za Das WeltAuto w Volkswagen Group Polska. „Wyniki po pierwszych czterech miesiącach są bardzo dobre, także na tle rynku ogółem, jestem przekonany że dealerzy Das WeltAuto nadal będą robić wszystko, by ten wzrostowy trend utrzymać” – dodaje Ciachowski.

Top 10 modeli Das WeltAuto w okresie I-IV 2023 roku w Polsce (w szt.):

1. Skoda Octavia III – 670
2. Skoda Fabia III – 539
3. Volkswagen Passat B8 – 415
4. Volkswagen Golf – 399
5. Skoda Superb III – 395
6. Volkswagen Tiguan – 328
7. Skoda Kodiaq – 321
8. Seat Leon – 239
9. Skoda Rapid – 210
10. Volkswagen T-Roc – 151

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, SKODA oraz Volkswagen Samochody Dostawcze. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.

Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.

Więcej informacji oraz aktualna oferta na www.dasweltauto.pl.

Źródło: Volkswagen

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 80
  • 22
  • 1 070 418
  • 146 543