Strona poświęcona motoryzacji

Zaprezentowany niedawno model SANTA FE Nowej Generacji otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach przeprowadzanych przez niezależną organizację Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), badającą stopień bezpieczeństwa samochodów, które trafiają na rynek.

Czwarta generacja modelu Hyundai SANTA FE wypadła bardzo dobrze we wszystkich czterech kategoriach bezpieczeństwa ocenianych przez Euro NCAP. Nowy model zaprezentował się szczególnie imponująco w kategoriach bezpieczeństwa pasażerów, zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Wysoki poziom bezpieczeństwa uzyskano nie tylko dzięki rozbudowanym systemom bezpieczeństwa czynnego i systemom wspomagającym kierowcę, ale również dzięki bardzo dużej sztywności konstrukcji nadwozia.

„Ocena pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP, którą uzyskał nowy Hyundai SANTA FE jest dowodem na to, że nasz flagowy SUV segmentu D odpowiada najwyższym standardom bezpieczeństwa. Uzyskana ocena potwierdza zaangażowanie marki Hyundai w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań opartych o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Dbałość o bezpieczeństwo pasażerów dzięki systemom Hyundai SmartSense

Nowy Hyundai SANTA FE oferuje wiele rozwiązań, które zapewniają użytkownikom komfort i bezpieczeństwo jazdy. Czwarta już generacja tego modelu została wyposażona w jedne z najlepszych w swojej klasie kompleksowych systemów bezpieczeństwa, obejmujących również pionierskie rozwiązania w tej kategorii pojazdów: aktywny system monitorowania martwego pola (Blind-Spot Collision Assist), asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (Forward Collision-Avoidance Assist, aktywny system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist), asystent utrzymywania pasa ruchu (Lane Keeping Assist), system monitorowanie tylnej kanapy (Rear Occupant Alert), asystent bezpiecznego wysiadania (Safety Exit Assist) oraz funkcja informowania o ograniczeniach prędkości (Speed Limit Info Function). Wszystkie te rozwiązania i funkcje zwiększające bezpieczeństwo czynne i wspomagające kierowcę są częścią Hyundai SmartSense.

Nowatorski system monitorowania tylnej kanapy (Rear Occupant Alert) informuje o obecności pasażerów na tylnych siedzeniach oraz ostrzega kierowcę podczas wysiadania z samochodu. Inną nowością w samochodzie jest aktywny system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania. W miejscach, w których kierowca ma ograniczone pole widzenia, system ten nie tylko ostrzega kierowcę o pojawieniu się innego pojazdu za samochodem, ale także automatycznie hamuje. Asystent bezpiecznego wysiadania (Safety Exit Assist) zapobiega ryzyku wpadnięcia pod inny samochód poprzez chwilowe zablokowanie zamków drzwi i odblokowanie ich dopiero w chwili, gdy pasażerowie mogą bezpiecznie wysiąść z samochodu.

Z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa biernego uzyskano dzięki dalszemu zwiększaniu sztywności konstrukcji nadwozia w celu jeszcze skuteczniejszej ochrony pasażerów w razie kolizji. Powiększając powierzchnię blach nadwozia tłoczonych na gorąco oraz średnice punktów zgrzewania, zmniejszono całkowitą masę samochodu, przy jednoczesnym zapewnieniu bardzo wysokiej wytrzymałości nadwozia. Lekka i zarazem wytrzymała konstrukcja nadwozia przyczynia się do poprawy własności jezdnych i do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów. W tym celu wykorzystano blachy i profile ze stali o podwyższonej wytrzymałości, które obecnie tworzą aż 57 procent konstrukcji nadwozia – jest to najwyższy w historii wskaźnik zastosowania blach o wysokiej wytrzymałości w modelu marki Hyundai.

Samochody marki Hyundai regularnie otrzymują najwyższe oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP. Wśród innych modeli Hyundai, które otrzymały maksymalne 5-gwiazdkowe oceny w testach bezpieczeństwa znalazły się modele: Hyundai i30, Hyundai KONA, Hyundai TUCSON oraz IONIQ. Warto też przypomnieć, że niedawno, nowy Hyundai NEXO stał się pierwszym samochodem osobowym napędzanym ogniwami paliwowymi, któremu przyznano maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Regularnie otrzymywane najwyższe oceny w tego rodzaju próbach potwierdzają wiarygodność i renomę firmy Hyundai jako producenta samochodów zarówno bezpiecznych, jak i niezawodnych.

Źródło: Hyundai

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *