Strona poświęcona motoryzacji

W weekend 31 sierpnia – 1 września w Łodzi odbył się jubileuszowy zlot właścicieli i sympatyków kultowej Mazdy MX-5. Okazją do spotkania jest 30. rocznica światowego debiutu MX-5 – najpopularniejszego roadstera na świecie, wpisanego do Księgi Rekordów Guinnessa za rekordową liczbę ponad 1 mln egzemplarzy sprzedanych na świecie.

Mazda MX-5 nie tylko przyciąga wzrok piękną sylwetką lekkiego, dwuosobowego roadstera, ale przede wszystkim zapewnia kierowcy czystą przyjemność z prowadzenia.  Właśnie w duchu frajdy z jazdy i radości z wspólnego spotkania w gronie pasjonatów motoryzacji zaplanowane zostały weekendowe atrakcje dla uczestników i mieszkańców Łodzi. Centralnym punktem zlotu była zrewitalizowana przestrzeń dawnej Fabryki Geyera przy ul. Piotrkowskiej, w której w sobotni wieczór przewidziana została impreza dla uczestników zlotu. W wydarzeniu mogli wziąć udział także mieszkańcy Łodzi i turyści, którzy w niedzielę od godz. 11.00  mieli okazję podziwiać wystawę Mazd MX-5 na terenie Ogrodów Geyera, porozmawiać z właścicielami i wziąć udział w licznych konkursach. Kulminacyjnym momentem widowiskowa była parada wszystkich uczestniczących w zlocie samochodów, która przejechała głównymi ulicami Łodzi w niedzielę między 13.30 a 14.00.

Jedną z atrakcji zlotu był jubileuszowy model Mazdy MX-5 30th Anniversary Edition w specjalnym kolorze Racing Orange, którego powstanie tylko 3000 sztuk na cały świat. Kilka z nich uświetniło zlot i dołączyło do czterech generacji MX-5 produkowanej nieprzerwanie od 30 lat. Intensywna barwa i pozytywna energia jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 jest tak ekscytująca, jak legenda modelu i historia Łodzi, która jest oficjalnym gospodarzem zlotu.

Organizatorem zlotu była Mazda Motor Poland, a patronat honorowy objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

Źródło: Mazda

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *