Strona poświęcona motoryzacji

Firma Mack Trucks ogłosiła dzisiaj, że Bendix Wingman Fusion z ulepszonymi funkcjami jest teraz dostępny w modelach Mack Anthem ® i Mack Pinnacle  . Oparte na kamerze i radarach rozwiązanie wspomagające kierowcę pomaga zminimalizować ryzyko wypadków, poprawiając bezpieczeństwo na drodze dla podróżnych na drodze.

Mack ogłosił to podczas wystawy North American Commercial Vehicle (NACV) w dniach 28-31 października w Georgia World Congress Center w Atlancie.

Teraz, w drugiej generacji, Bendix Wingman Fusion oferuje łagodzenie kolizji, adaptacyjny tempomat i ostrzeżenie o zjechaniu z pasa. Ulepszona wersja poprawia automatyczne hamowanie awaryjne (AEB), wspomaganie utrzymywania pasa ruchu, kontynuację AEB na wielu pasach oraz wsparcie dla świadomości kierowcy.

„Mack mocno wierzy we wdrażanie technologii zwiększających bezpieczeństwo na naszych autostradach”, powiedział Roy Horton, dyrektor ds. Strategii produktu w Mack Trucks „Ulepszona wersja Bendix Wingman Fusion oferuje dodatkowe wsparcie, pomagając kierowcy skutecznie manewrować po drodze, gdy jest nieprzewidziany zdarzenia mogą wystąpić. ”

Według Bendix, ulepszony system Wingman Fusion jest aktywną funkcją bezpieczeństwa, która oferuje dźwiękowe ostrzeżenia i AEB, aby pomóc zachować bezpieczną odległość od pojazdu przed ciężarówką. Funkcja AEB w nowym systemie Wingman Fusion może teraz zmniejszać prędkość jazdy z prędkości do 50 km / h zamiast 35 km / h jako limit. Korzystając z czujnika radarowego umieszczonego w przednim zderzaku w celu wykrycia kąta, odległości i prędkości przedniego obiektu, wraz z kamerą zamontowaną na przedniej szybie, system monitoruje duże metalowe obiekty i może je wykryć w zakresie 22 stopni szerokości i około 500 stopy przed ciężarówką.

„Dzięki połączeniu czujników radaru i kamer Wingman Fusion jest bardzo skuteczny w warunkach wpływających na widoczność, takich jak deszcz, dym, mgła lub śnieg”, powiedział Horton. „Kamera pomaga również, gdy obiekty nie są łatwo identyfikowane lub nie są wykrywane przez radar, zapewniając drugi poziom bezpieczeństwa.”

Również w przypadku Bendix Wingman Fusion ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne są wprowadzane, jeśli przed nami zostanie wykryty nieruchomy metalowy obiekt. Hamulce zostaną zastosowane, jeśli prędkość pojazdu przekroczy 15 km / h, niezależnie od tego, czy włączony jest tempomat. Kierowca zostanie powiadomiony do 3,5 sekundy przed zderzeniem, a jeśli nie podejmie żadnych działań, hamulce się uruchomią.

Nowa kontynuacja AEB na wielu pasach umożliwia kierowcy przejście na sąsiedni pas, aby uniknąć potencjalnej kolizji do przodu, i dopóki AEB jest aktywne, system uruchomi hamulce, jeśli wykryty zostanie inny pojazd.

Asystent zjazdu z pasa ostrzega kierowcę podczas niezamierzonego zjechania z pasa. Udoskonalona wersja kontynuuje dźwiękowe ostrzeżenia, jeśli sterownik nie podejmie działań naprawczych. 

Bendix Wingman Fusion jest instalowany w Lehigh Valley Operations w Macungie w Pensylwanii, gdzie montowane są wszystkie modele ciężarówek Mack dla Ameryki Północnej i na eksport.

Źródło: Volvo

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *