Strona poświęcona motoryzacji

Rzym, 12 kwietnia 2021 r. Na otwarte ulice po raz pierwszy wyjeżdża prototyp w pełni elektrycznego coupé Maserati – GranTurismo Folgore.

Carlos Tavares, dyrektor generalny koncernu Stellantis, odwiedził prototypowym samochodem E-Prix Rzymu 2022, przyjeżdżając nim na uliczny tor Formuły E w Wiecznym Mieście.

Nowe GranTurismo będzie pierwszym modelem w historii Maserati z napędem w 100% elektrycznym. Budową modelu zajmie się centrum produkcyjne Mirafiori, a jego rynkowy debiut nastąpi w 2023 r.

Jako prawdziwa ikona włoskiej marki nowe coupé zaoferuje charakterystyczne dla Maserati brzmienie, a także najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, doskonałe osiągi oraz komfort i elegancję – wszystko, co typowe dla maszyn spod znaku trójzębu.

Maserati jest z natury innowacyjne i patrzy prosto w przyszłość. Decyzja o przystąpieniu do rywalizacji w Formule E była zatem oczywistym wyborem – producent wystartuje w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA jako pierwsza marka z Włoch.

Maserati stanie się również pierwszą włoską marką luksusowych samochodów, która będzie produkować modele w 100% elektryczne: gama modeli zasilanych prądem zostanie skompletowana do 2025 r. Pięć lat później cała oferta Maserati będzie już w pełni elektryczna.

Źródło: Maserati

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *