Strona poświęcona motoryzacji
 • Zrównoważona mobilność: nowy SUV poszerza gamę samochodów elektrycznych Opla
 • Powrót do przyszłości: Opel zaprezentuje nowy model o nazwie Frontera jeszcze w tym roku

Rüsselsheim.  Opel ogłosił powrót w 2024 roku nazwy Frontera. Nazwa ta powróci do zupełnie nowego modelu SUV-a. Nowa Frontera, która zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku, będzie ciekawym samochodem z inteligentnymi funkcjami. Zaprezentuje ona również nową, surową interpretację śmiałej i przejrzystej stylistyki Opla i będzie pierwszym samochodem produkowanym seryjnie niemieckiej marki z nowym logo Opel Blitz. Nowa Frontera od samego początku będzie dostępna jako pojazd elektryczny z napędem w pełni elektrycznym.

Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel powiedział: „Nazwa Frontera idealnie pasuje do naszego nowego, ekscytującego modelu SUV-a. Będzie on modelem z pewnym siebie charakterem i pozycjonować się będzie w samym centrum rynku”.

Nowy Opel Frontera będzie oferował dużą przestronność i wszechstronność, dzięki czemu spodoba się zarówno klientom prowadzącym aktywny tryb życia, jak i rodzinom. Nowy model będzie również kontynuował wieloletnią tradycję Opla, polegającą na oferowaniu przystępnej cenowo mobilności szerokiemu gronu klientów.

Wprowadzenie na rynek wariantu elektrycznego nowego Opla Frontera wraz z premierą w pełni elektrycznej wersji nowej generacji Grandlanda, również zaplanowaną na ten rok, to ważne kamienie milowe w procesie transformacji marki z Rüsselsheim w markę w pełni elektryczną. Marka Opel będzie wówczas oferować co najmniej jeden model z napędem elektrycznym w każdej swojej linii modelowej.

Szeroka gama elektrycznych modeli Opla już dziś obejmuje czterokołowca Rocks ElectricCorsę ElectricMokkę ElectricAstrę Electric i Astrę Sports Tourer Electric, a także nowe vany osobowe Combo Electric i Zafirę Electric. Ponadto już teraz dostępne są wersje elektryczne całej gamy samochodów dostawczych – w tym nowy Combo Electric, nowy Vivaro Electric oraz nowy Movano Electric.

W najbliższych tygodniach marka pokaże pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontera oraz przekaże więcej szczegółowych informacji na temat tego nowego modelu.

Źródło: Opel

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 47
  • 41
  • 1 181 356
  • 170 991