Strona poświęcona motoryzacji

YOKOHAMA, Japonia – Nissan zaprezentował dziś światu całkowicie nowy elektryczny crossover coupé Nissan Ariya , wyznaczając nowy rozdział w historii samochodów elektrycznych Nissana. Samochód elektryczny miał swoją premierę na całym świecie podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego w wkrótce otwartym pawilonie Nissana w Jokohamie.

Ariya – pierwszy całkowicie elektryczny crossover coupé Nissana – oferuje potężne przyspieszenie oraz płynną, cichą pracę, a także wnętrze o przyjemnej, luksusowej atmosferze przypominającej salon. Jego bezstresowe funkcje autonomicznej jazdy, osobista pomoc głosowa i płynna łączność zwiększają pewność na drodze i zapewniają przyjazne środowisko dla kierowcy i pasażerów. A dzięki szacowanemu zasięgowi do 500 kilometrów (w oparciu o cykl mieszany WLTP, z zastrzeżeniem homologacji), Ariya jest idealnym partnerem do codziennych dojazdów do pracy i wycieczek samochodowych.

Nissan Ariya jest w dużej mierze oparty na pojeździe koncepcyjnym o podobnej nazwie, zaprezentowanym na Tokyo Motor Show 2019 i po raz pierwszy napomkowanym na IMx na Tokyo Motor Show 2017 . To pierwszy model produkcyjny, który reprezentuje nową, zelektryfikowaną tożsamość marki Nissana, torując drogę do nowej ery motoryzacyjnej, w której elektryfikacja, zoptymalizowane opakowanie platformy i płynna technologia AI pojazdu staną się standardem.

„Nissan Ariya to naprawdę piękny i niezwykły samochód” – powiedział Gupta. „Pozwala jechać dalej, łatwiej i wygodniej. Ariya została zaprojektowana tak, by imponować i wyrażać to, do czego dąży Nissan – poprawiać jakość życia naszych klientów ”.

Zbudowany na całkowicie nowej platformie EV opracowanej przez Alliance, Ariya jest ostatecznym wyrazem Nissan Intelligent Mobility , strategii firmy mającej na celu dalszą poprawę atrakcyjności swoich pojazdów i osiągnięcie ostatecznego celu, jakim jest przyszłość, w której emisja spalin i liczba wypadków śmiertelnych nie będzie możliwa.

Opierając się na trzech głównych filarach inteligentnej mobilności Nissana (inteligentna moc, inteligentna jazda i inteligentna integracja), Ariya łączy zaawansowaną technologię pojazdu elektrycznego z nowym poziomem płynnej łączności między człowiekiem a maszyną, oferując zupełnie nowe wrażenia z jazdy.

Projekt: całkowicie nowy wygląd

Na zewnątrz

Ariya to najlepszy wyraz stylu i technologii Nissana, które uzupełniają się pod względem estetyki i funkcjonalności. W 100% platforma pojazdu elektrycznego tego modelu usunęła podstawowe ograniczenia i pozwoliła projektantom na nowe podejście do istniejących komponentów.

Projekt reprezentuje pierwszy „punkt styku” Nissana z inteligentną mobilnością Ariyi, podkreślając znaczącą zmianę filozofii projektowania Nissana. Ta nowa filozofia opiera się na tym, co Nissan nazywa ponadczasowym japońskim futuryzmem – charakteryzującym się charakterystycznym japońskim podejściem wyrażonym w prosty, ale niezwykle nowoczesny sposób. Projektanci przyjęli to z kluczowymi atrybutami eleganckiego , seksownego i bezproblemowego, aby przekazać, w jaki sposób samochód elektryczny w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami prowadzenia może zaoferować nową perspektywę projektowania, funkcji i doświadczenia posiadania.

Zgodnie z japońskim określeniem iki , które charakteryzuje szykowny, nowatorski charakter Ariya, przód pojazdu wydaje się jednolity, elegancki i świeży. Podkreśla go tarcza – przeprojektowana kratka dla ery pojazdów elektrycznych. Osłona, zawierająca trójwymiarowy, tradycyjny japoński wzór kumiko tuż pod gładką powierzchnią, chroni sprzęt czujnikowy używany do funkcji ProPILOT i wykrywania inteligentnego klucza bez estetyki zakłócającej działanie.

Przeprojektowane logo marki Nissan jest wyraźnie umieszczone pośrodku osłony aerodynamicznej, promieniejąc ostrą definicją z 20 diod LED, które go tworzą. Nowe logo marki jest wyrazem pasji i oddania Nissana w zakresie innowacji poprzez rzucanie wyzwania konwencjonalnym podejściom. Zachowując zarówno elementy słoneczne, jak i barowe, logo sygnalizuje szacunek dla dziedzictwa firmy, zmierzając w kierunku przyszłości usług mobilności i elektryfikacji.

Dolna część tarczy otoczona jest subtelnym oświetleniem, które wraz z logo świeci, gdy Ariya jest gotowa do pracy. Cienkie reflektory LED, zbudowane z czterech 20-milimetrowych miniprojektorów, są połączone z sekwencyjnymi kierunkowskazami, aby na nowo odkryć charakterystyczny dla Nissana projekt V-motion.

Patrząc z boku, Ariya wydaje się nieustannie przecinać powietrze dzięki niskiej, smukłej linii dachu. Sportowe, pięcioramienne, 19-calowe felgi aluminiowe (w zależności od wersji dostępne również 20-calowe) podkreślają dynamiczną sylwetkę i sportowy charakter pojazdu.

Pojedyncza, nieprzerwana linia horyzontu, która rozciąga się w poprzek profilu bocznego, łącząc przedni pas i tył, przenosi ruch liniowy, tworząc architektoniczne piękno napięcia i dramatyzmu pod każdym kątem.

Tył Ariya jest równie efektowny, charakteryzujący się stromo nachylonym słupkiem C, który idealnie wtapia się w tylny pokład. Jednoczęściowa listwa świetlna, reprezentująca tylne światła zespolone, została zaprojektowana tak, aby zapewniać efekt zaciemnienia podczas postoju i stałe czerwone oświetlenie podczas użytkowania. Poszerzenia tylnych błotników i wysoko zamontowane tylne skrzydło sygnalizują potężne możliwości pojazdu elektrycznego Ariya.

„Proporcje nadwozia Ariya pokazują, co jest możliwe dzięki platformie w 100% pojazdów elektrycznych Nissana” – powiedział starszy dyrektor ds. Projektowania, Giovanny Arroba. „Zaskakująco krótkie zwisy, agresywna linia dachu i duże koła zapewniają elegancki wygląd, który doskonale równoważy sport i luksus”.

Nowo opracowany, dwukolorowy pakiet w kolorze miedzi, Akatsuki, oddaje moment tuż przed świtem, gdy słońce wyznacza początek nowego dnia. Połączenie miedzi z czarnym dachem podkreśla płynną naturę nadwozia i ruch pojazdu elektrycznego, podczas gdy sam odcień miedzi nawiązuje do przewodnictwa i początku nowej ery motoryzacyjnej.

Wraz z Akatsuki, Ariya jest oferowana w sześciu dwukolorowych kombinacjach, z których każda ma czarny dach i cztery uderzające kombinacje kolorów całego nadwozia.

Wnętrze

Zdefiniowana przez japoński termin ma – odnosząc się do otworów czasoprzestrzennych – kabina Ariya została zaprojektowana w najbardziej efektywny i komfortowy sposób. Wnętrze bardziej przypomina elegancką kawiarnię na statku kosmicznym, przywołuje wydajność i intrygę niż tradycyjną kabinę samochodową. Zalety oferowane przez całkowicie nową platformę EV firmy umożliwiły Ariya oferowanie jednej z najbardziej przestronnych kabin w swojej klasie.

Kompaktowy charakter elementów układu napędowego umożliwił inżynierom Nissana zamontowanie systemu klimatyzacji pod maską (tam, gdzie byłby tradycyjny silnik benzynowy), pozwalając projektantom na wykorzystanie całej długości kabiny bez przeszkód, takich jak skrzynia biegów. systemy tunelowe lub kabinowe schowane pod tablicą rozdzielczą. Ponadto płaska, otwarta podłoga – możliwa dzięki umieszczeniu akumulatora u podstawy podwozia – oraz smukłe fotele Zero Gravity w Ariya zapewniają dużą ilość miejsca na nogi i łatwą interakcję między pasażerami na przednich i tylnych siedzeniach.

Cichy napęd elektryczny EV i hojne zastosowanie materiałów dźwiękochłonnych sprawiają, że kabina jest wyjątkowo cicha, dzięki czemu wszyscy w środku mogą się zrelaksować i cieszyć bezstresową przestrzenią przypominającą salon.

Pasażerowie na przednich siedzeniach są traktowani jak minimalistyczna deska rozdzielcza Ariya, która płynnie łączy się z kształtem kabiny, przechodząc w drzwi. Jest pozbawiony przycisków i przełączników spotykanych w konwencjonalnych pojazdach. Podstawowe funkcje klimatyzacji są zintegrowane w środkowej desce rozdzielczej w postaci pojemnościowych przełączników dotykowych, które wibrują po dotknięciu, które zapewniają to samo uczucie co przełączniki mechaniczne. Pojawiają się tylko wtedy, gdy samochód jest włączony, zapewniając technologiczny, ale luksusowy akcent w obszarze kokpitu.

Pod środkiem tablicy rozdzielczej znajduje się środkowy schowek i rozkładana taca. Innowacyjna konstrukcja wysuwanego stołu przekształca przestrzeń kabiny w mobilną przestrzeń biurową.

Regulowaną konsolę środkową można przesuwać zgodnie z osobistymi preferencjami kierowcy, a ustawienia można zapisać jako część profilu kierowcy w celu automatycznej regulacji podczas przyszłych wycieczek. Na powierzchni znajduje się nowa dźwignia zmiany biegów, która mieści się w dłoni, co zachęca do wygodnej pozycji za kierownicą, a dotykowe elementy sterujące trybem jazdy są łatwo dostępne.

Pasażerowie na tylnych siedzeniach mają zapewnioną dużą przestrzeń nad głową i na nogi, a płaska podłoga kabiny pozwala im łatwo skrzyżować nogi i zrelaksować się. Akcenty i ozdoby są przenoszone z tyłu, aby dać to samo poczucie wyrafinowania i komfortu. Cienkie przednie siedzenia są ustawione tak, aby zasłaniały słupek B, oferując pasażerom panoramiczny widok na zewnątrz. Ariya jest również wyposażona w szyberdach, który zapewnia otwartość i jeszcze mocniejsze odczucie.

„Wnętrze Ariya to przyjemna„ przestrzeń życiowa ”dla kierowcy i pasażerów, z której mogą się cieszyć, doświadczając teatru podróżowania do znanych i nowych miejsc” – powiedział Arroba. „Materiały we wnętrzu zostały starannie dobrane, aby uniknąć nadmiernie tradycyjnego charakteru niektórych luksusowych pojazdów, a jednocześnie sprawiać wrażenie futuryzmu premium pod względem technologii i użyteczności”.

e-4ORCE: komfort jazdy i prowadzenie bez kompromisów

Modele Ariya z podwójnym silnikiem elektrycznym i napędem na wszystkie koła będą wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię sterowania wszystkimi kołami Nissana, e-4ORCE . Litera „e” w e-4ORCE oznacza w 100% elektryczny układ napędowy Nissana. „4ORCE” odnosi się do fizycznej mocy i energii pojazdu, gdzie „4” oznacza sterowanie wszystkimi kołami. Zrodzony z bogatej historii firmy w zakresie opracowywania zapadających w pamięć pojazdów terenowych i samochodów sportowych, e-4ORCE jest duchowym potomkiem systemu rozdziału momentu obrotowego ATTESA E-TS Nissana GT-R oraz inteligentnego systemu 4X4 Nissan Patrol .

Specjalnie zarządzając mocą wyjściową i skutecznością hamowania w celu zapewnienia płynności i stabilności, e-4ORCE zwiększa pewność kierowcy, śledząc zamierzoną linię jazdy po prawie każdej powierzchni drogi, bez konieczności zmiany stylu jazdy ani wejścia. Na przykład podczas pokonywania zakrętów na zaśnieżonych drogach pojazd może wiernie śledzić zamierzoną przez kierowcę linię dzięki niezwykle precyzyjnemu sterowaniu silnikiem i hamulcami. Dzięki pewności pokonywania tak różnorodnych nawierzchni jazda staje się przyjemniejsza.

Inżynierowie dopracowali precyzyjną technologię sterowania e-4ORCE i dwa silniki elektryczne, aby zapewnić niezrównany komfort jazdy. Pochylenie i nurkowanie pojazdu są zminimalizowane poprzez dodanie regeneracyjnego hamowania silnikiem tylnym do zwykłego hamowania regeneracyjnego z przodu silnika, stosowanego obecnie w typowych systemach elektrycznych i hybrydowych.

„Korzystając z precyzyjnej reakcji silnika e-4ORCE, jesteśmy w stanie kontrolować ruch pojazdu, gdy tylko zostaną uruchomione hamulce, zapewniając wszystkim pasażerom – zwłaszcza pasażerom – stabilną, płynną jazdę” – powiedział Ryozo Hiraku, ekspert ds. Dział techniczny Nissana ds. Układów napędowych i pojazdów elektrycznych.

Oprócz optymalizacji rozdziału momentu obrotowego z przodu iz tyłu, system stosuje niezależne sterowanie hamulcami na każdym z czterech kół, aby zmaksymalizować siłę generowaną na zakrętach. Zapewnia to pokonywanie zakrętów, które wiernie podąża za intencjami kierowcy przy minimalnej regulacji układu kierowniczego.

„Inteligentna moc Ariya jest jednym z filarów, które definiują DNA Nissana” – powiedział Makoto Fukuda, główny specjalista ds. Rozwoju produktów Ariya. „Często mówi się o pojazdach elektrycznych i ich czasie od 0 do 100 km / h, ale w rzeczywistości pojazdom elektrycznym łatwo jest osiągnąć dobre czasy przyspieszenia. Ariya jest również szybki w linii prostej, ale zapewnia maksymalne, użyteczne osiągi w szerokim zakres warunków jazdy, na przykład na zaśnieżonej górskiej drodze lub na mokrych ulicach miast ”.

Intelligent Power: potężne osiągi EV dla szerokiego zakresu potrzeb

Całkowicie elektryczny układ napędowy Nissana Ariya jest przykładem płynnej integracji zaawansowanej technologii EV. Przenosi ekscytację i potencjał mobilności bezemisyjnej na wyższy poziom, integrując doskonałe dostarczanie mocy, możliwości ładowania i rozszerzony zasięg.

Dzięki pięciu podstawowym modelom oferowanym na rynek europejski, w tym wersjom z napędem na dwa koła i napędem na wszystkie koła, Ariya spełnia potrzeby szerokiego grona klientów.

Model Ariya 63 kWh z napędem na dwa koła jest idealny dla osób dojeżdżających do pracy w mieście i na przedmieściach, poszukujących jakości i stylu w swoim samochodzie elektrycznym nowej generacji. Modele Ariya z napędem na dwa koła 87 kWh rozszerzają się na 63 kWh dzięki ulepszonemu układowi napędowemu i dodatkowemu zakresowi dla tych, którzy chcą wyruszyć na dłuższe podróże.

Model Ariya e-4ORCE 63 kWh z napędem na wszystkie koła oferuje atrakcyjną równowagę między osiągami a wartością w swoim segmencie. Przy prawie żadnym kompromisie w zakresie zasięgu model ten oferuje wystarczające osiągi i innowacyjne nowe technologie, w tym podwójne silniki elektryczne i technologię sterowania e-4ORCE, która zapewnia zrównoważoną, przewidywalną moc na wszystkie cztery koła. Napęd na wszystkie koła Ariya e-4ORCE 87 kWh zapewnia większy zasięg w połączeniu z czystą mocą dzięki technologii e-4ORCE. Na szczycie gamy, Ariya e-4ORCE 87kWh Wyniki będą korzystać z wyższej mocy i będzie uosobieniem najlepszą kombinację wydajności technologicznej.

Niezależnie od tego, czy będzie to model z napędem na dwa, czy na wszystkie koła, moc i osiągi Ariya przywrócą emocje codziennym dojazdom do pracy i zachęcą kierowców do dalszych odkryć. Aby umożliwić jeszcze większą eksplorację, Ariya będzie mogła holować do 1500 kg.

Płynna, mocna prezencja na drodze

Pozostając wiernym dziedzictwu Nissana w zakresie tworzenia przyjemnych w prowadzeniu i ekscytujących samochodów, zupełnie nowa platforma elektryczna Ariya została zoptymalizowana pod kątem zapewniania wyjątkowych właściwości jezdnych. Akumulator znajduje się pod środkiem pojazdu, aby zapewnić nisko położony środek ciężkości i prawie równy rozkład masy z przodu iz tyłu. Płaska konstrukcja akumulatora i zintegrowana belka poprzeczna w obudowie akumulatora zapewniają Ariyi płaską podłogę i imponującą sztywność strukturalną. Elementy zawieszenia są zoptymalizowane, aby to wykorzystać, zapewniając stabilne prowadzenie i wygodną jazdę, jednocześnie tłumiąc wibracje i hałas przedostający się do kabiny.

W tylnej części zawieszenie, w tym układ wielowahaczowy i tylny silnik elektryczny (jeśli jest w wyposażeniu), zapewniają wyjątkową równowagę między komfortem jazdy, prowadzeniem i osiągami.

Dzięki trzem trybom jazdy, w tym Standard, Sport i ECO (modele e-4ORCE zawierają dodatkowy tryb Snow), kierowcy mają możliwość dostosowania swoich wrażeń do ich nastroju i otoczenia. Wysoce sztywna konstrukcja nadwozia Ariya i super czuły układ kierowniczy z zębatką zapewniają szybką reakcję pojazdu na skręt, podczas gdy jego rozkład masy przód / tył zbliżony do 50:50 – jest możliwy dzięki akumulatorowi umieszczonemu pośrodku podłogi. pojazdu – pomaga Ariya zachowywać się w przewidywalny sposób na wszystkich typach zakrętów. Płaski, aerodynamiczny charakter podwozia pomaga w stabilnej jeździe, a mały promień skrętu zwiększa możliwości Ariya nie tylko na autostradzie, ale także na wąskich ulicach i na parkingach.

Podczas gdy każda wersja Ariya będzie miała imponujący zasięg w swoim segmencie, może się również pochwalić niezwykłym przywracaniem zasięgu i wydajnością szybkiego ładowania za pomocą Combined Charging System (CCS) w Europie. Dzieje się tak częściowo dzięki funkcji kontroli temperatury akumulatora, która stale optymalizuje temperaturę roboczą akumulatora chłodzonego cieczą.

Wersje Nissana Ariya 63 kWh są wyposażone w ładowarkę 7,4 kW do użytku domowego, a wersje 87 kWh zawierają 3-fazową ładowarkę 22 kW do ładowania w domu. Ariya może również obsługiwać szybkie ładowanie do 130 kW, co zapewnia spokój podczas długich podróży.

Inteligentna jazda: zaawansowane technologicznie, bezstresowe wrażenia z jazdy

Ariya zapewnia wysoki poziom komfortu i pewności siebie, zapewniając pasażerom najnowsze technologie Nissana, w tym ulepszoną wersję ProPILOT. ProPILOT, będący standardowym wyposażeniem Nissana LEAF drugiej generacji, to praktyczny system wspomagający, który pomaga kierowcom zachować centralną pozycję na ich pasie ruchu, poruszać się po drogach szybkiego ruchu i jechać oraz utrzymywać ustaloną prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu.

ProPILOT z Navi-link oferuje ulepszone wrażenia z uznanego systemu ProPILOT, wprowadzonego po raz pierwszy w LEAF. Dzięki dodaniu danych drogowych i technologii wykrywania, system jest w stanie zaoferować płynniejszą jazdę podczas jednopasmowej jazdy autostradą. Łącząc się z systemem nawigacji i wykorzystując dane z mapy drogowej, praktyczny system wspomagania kierowcy może pomóc w dostosowaniu prędkości pojazdu w oparciu o podane ograniczenia. Ponadto system może pomóc w dostosowaniu prędkości pojazdu do zbliżających się warunków drogowych, takich jak płynne zwalnianie pojazdu przed ostrym zakrętem, zapewniając wszystkim pasażerom przyjemną jazdę.

Po dotarciu do celu ProPILOT Park eliminuje stres związany z parkowaniem, pomagając rozpoznać otwarte miejsce parkingowe i kierując pojazd na nie. Parkowanie odbywa się w trzech prostych krokach, dzięki czemu parkowanie z przodu, do tyłu i równolegle jest bezstresowe (dostępne na ograniczonych rynkach).

Oprócz nowych, zaawansowanych technologii zapewniających płynniejszą i relaksującą jazdę, Nissan Ariya oferuje również funkcje wspomagające kierowcę, z których korzystają setki tysięcy kierowców na całym świecie. e-Pedal, wprowadzony po raz pierwszy w samochodzie elektrycznym Nissan LEAF, umożliwia kierowcy uruchamianie, przyspieszanie i zwalnianie wyłącznie za pomocą pedału przyspieszenia. e-Pedal działa poprzez uruchomienie silnika elektrycznego w celu rozpoczęcia procesu zwalniania pojazdu podczas zwalniania pedału przyspieszenia. Kiedy pojazd całkowicie się zatrzyma, hamulce są automatycznie uruchamiane, aby utrzymać pojazd w miejscu. W przypadku postoju przez dłuższy czas używany jest elektryczny hamulec postojowy. Na nawierzchniach o słabej przyczepności hamulce są uruchamiane jednocześnie z silnikiem, co pozwala wszystkim czterem kołom bezpiecznie wyhamować pojazd. W Ariyi wyposażonej w e-4ORCE regeneracyjny moment obrotowy jest przenoszony nie tylko na przednie koła, ale także na tylne, co zapewnia jeszcze płynniejszą i wygodniejszą jazdę podczas hamowania aż do całkowitego zatrzymania.  

Nissan Ariya jest również wyposażony w dodatkowe innowacyjne 360-stopniowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak charakterystyczna osłona bezpieczeństwa Nissana, która obejmuje inteligentny system monitorowania otoczenia , inteligentne ostrzeganie przed kolizją , inteligentne hamowanie awaryjne i tylny automatyczny hamulec awaryjny.

Inteligentna integracja: utrzymanie Nissana Ariya na bieżąco i maksymalne wykorzystanie potencjału

Ariya jest ucieleśnieniem filozofii Nissana polegającej na projektowaniu pojazdów wokół kierowcy, dzięki czemu są one zarówno intuicyjne, jak i ekscytujące. Obejmuje to wyposażenie go w najnowszą łączność, w tym nowy interfejs człowiek-maszyna i aktualizacje oprogramowania układowego drogą radiową. Inteligentna technologia osobistej pomocy Nissana obejmuje hybrydowy system rozpoznawania głosu z zaawansowaną technologią rozumienia języka naturalnego, która radzi sobie z pomocą w pojeździe bez odrywania wzroku od drogi.

Jako przykład tego, jak Ariya promuje płynne wrażenia i wygodę, kierowcy mogą sprawdzić stan akumulatora Ariya z wygodnego stołu śniadaniowego, delektując się poranną kawą. W przypadku zaplanowanego miejsca docelowego inteligentny planer trasy wyśle ​​przypomnienie, kiedy nadejdzie czas odjazdu, utrzymując dzień na dobrej drodze. Podczas jazdy system monitoruje warunki drogowe i sugeruje alternatywne trasy, aby skrócić czas podróży. Korzystając z aplikacji NissanConnect na smartfony, kalibrację klimatyzacji Ariya można ustawić tak, jak lubi kierowca, nawet przed wejściem do pojazdu.

Gdy zbliżasz się do Nissana Ariya, mając przy sobie inteligentny kluczyk, drzwi otwierają się. Zewnętrzne światła przednie i tylne, a także emblemat Nissan włączają się automatycznie, sygnalizując, że pojazd wykrywa obecność kierowcy. Po otwarciu drzwi wewnętrzne oświetlenie delikatnie gaśnie, dzięki czemu kierowca i pasażerowie mogą zobaczyć całą kabinę. Fotel, pozycja kierownicy i automatycznie przesuwana konsola środkowa są regulowane na podstawie zapisanego profilu kierowcy połączonego z inteligentnym kluczykiem. Oświetlenie Ariya andon odzwierciedla charakter japońskiego rzemieślnika. Gdy wszyscy pasażerowie zajmą miejsca i drzwi zostaną zamknięte, wewnętrzne oświetlenie gaśnie, co powoduje, że kierowca naciska przycisk Start, co powoduje efekt „pulsowania”, zachęcając kierowcę do chwycenia za kierownicę.

Interfejs wyświetlacza obejmuje zarówno 12,3-calowy monitor instrumentu, jak i 12,3-calowy wyświetlacz centralny wzdłuż pojedynczego horyzontu. Wyświetlając wiele aspektów informacji na jednej płaszczyźnie poziomej, można je szybko przetrawić bez odrywania kierowcy od drogi. Oba wyświetlacze mają kształt przypominający falę, aby zapewnić łatwy dostęp i przewijanie ważnych informacji o pojeździe, takich jak informacje o akumulatorze, zasięgu i nawigacji. Dalsze informacje można przesuwać między wyświetlaczami, aby dostosować i nadać priorytet informacjom wyświetlanym tuż za kierownicą, aby uzyskać niezrównane wrażenia na zamówienie.

Ponadto Ariya może pochwalić się jednym z największych pełnokolorowych wyświetlaczy head-up w tym segmencie. Wyświetlany wyświetlacz pokazuje podobne informacje, które można znaleźć na wyświetlaczu licznika, zapewniając wyraźne informacje dotyczące jazdy w polu widzenia kierowcy, bez rozpraszania uwagi.

Mówiąc „Hello Nissan” lub „Hey Nissan”, pasażerowie mogą poprosić o informacje o pojeździe i ustnie zarządzać trasą podróży, w tym wyszukiwać interesujące miejsca. Funkcje w pojeździe, takie jak wybór listy odtwarzania lub regulacja temperatury w kabinie, są wykonywane bez wysiłku, bez konieczności odwracania wzroku od drogi. Polecenia w samochodzie Nissana Ariya są wykonywane przez hybrydowy system rozpoznawania głosu oparty na zrozumieniu języka naturalnego, umożliwiający normalne, konwersacyjne zdania. Dzięki wbudowanej łączności (4G) system może uzyskać dostęp do danych w chmurze, aby lepiej zrozumieć niepowtarzalne żądania.

 „Inteligentna technologia osobistej pomocy Nissana jest wyrazem omotenashi – japońskiego zwyczaju szacunku dla klienta w najwyższym stopniu” – powiedział Fukuda. „Zapewnia bezproblemową obsługę, zarówno na pokładzie, jak i poza nim. Ariya wspiera Twój styl życia, zarówno w domu, jak iw podróży”.

Ariya to także pierwszy model Nissana z aktualizacją oprogramowania sprzętowego drogą radiową o nazwie Remote Software Upgrade. Technologia automatycznie aktualizuje różne oprogramowanie wewnątrz pojazdu – w szczególności oprogramowanie sterujące systemem multimedialnym, architekturą elektryczną i elektroniczną, podwoziem, klimatyzacją i ustawieniami pojazdu elektrycznego – bez konieczności oddawania pojazdu do centrum serwisowego. Dzięki okresowym aktualizacjom w czasie rzeczywistym Ariya zawsze działa z pełnym potencjałem. System pamięci z dwoma bankami umożliwia nawet aktualizacje w ruchu. Aktualizacje są pobierane i przechowywane w osobnym banku pamięci. Gdy system potwierdzi pobieranie, przełącza się na zaktualizowany bank pamięci. Aktualizacje są stosowane szybko i łatwo, dzięki czemu aktualizacje i integracja nowych funkcji są bezproblemowe.

Przyszłość pojazdu elektrycznego jest teraz

Crossover Nissan Ariya coupé wyznacza nową erę dla pojazdów elektrycznych, obiecując niesamowicie mocną i płynną jazdę dzięki pełnej sile Nissan Intelligent Mobility zapewnianej przez najnowsze technologie wspomagające, które mają wspierać, reagować i szanować zamiary kierowcy. Projekt inspirowany ponadczasowym japońskim futuryzmem daje wszystkim pasażerom mile widziane, osobiste wrażenie, które ma przewyższyć oczekiwania.

„Ariya zwiększa przyjemność z jazdy, zapewnia wysoki poziom komfortu i pewności oraz zwiększa radość z połączenia” – powiedział Gupta. „To coś więcej niż świetny crossover EV, to wspaniały pojazd. To prawdziwa siła cudów, która wkrótce się pojawi”. Więcej szczegółów na temat dostępności i cen Ariya w Europie zostanie podanych w nadchodzących miesiącach.

Zainteresowani klienci mogą odwiedzić naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

W Europie będzie dostępnych pięć wersji Nissana Ariya

Specyfikacje na rynek europejskiAriya (2WD)Ariya (AWD – e-4ORCE)
 63kWh87 kWh63kWh87 kWhWydajność 87 kWh
Pojemność baterii
* Szacunkowa pojemność baterii, podlega homologacji
65 kWh
(nominalnie)
63 kWh (do wykorzystania)
90 kWh
(nominalnie)
87 kWh (do wykorzystania)
65 kWh
(nominalnie)
63 kWh (do wykorzystania)
90 kWh
(nominalnie)
87 kWh (do wykorzystania)
90 kWh
(nominalnie)
87 kWh (do wykorzystania)
Wynik160 kW178 kW205 kW225 kW290 kW
Moment obrotowy300 Nm300 Nm560 Nm600 Nm600 Nm
Przyspieszenie (0-100 km)O 7,5 sek.O 7,6 sek.O 5.9 sek.O 5.7 sek.O 5.1 sek.
Prędkość maksymalna160 km / h160 km / h200 km / h200 km / h200 km / h
Szacowany zakres
* Oszacowanie na podstawie cyklu mieszanego WLTP
Do 360 kmDo 500 kmDo 340 kmDo 460 kmDo 400 km
Długość4595 mm
Szerokość1850 mm
Wysokość1660 mm
Waga
(w zależności od wersji i wyposażenia)
1,8t – 2,3t
Rozstaw osi2775 mm
Pojemność bagażowa2WD: LHD 468L, RHD 466L
4WD: LHD 415L, RHD 408L
Rodzaj ładowaniaCCS (Europa)
Rozmiar opon
(przód i tył)
235 / 55R19
255 / 45R20 (dostępne jako opcja)

Powyższe specyfikacje są aktualne na lipiec 2020 i podlegają homologacji.
Nazwy modeli, funkcje i specyfikacje mogą się różnić w zależności od rynku.

Źródło: Nissan

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *