Strona poświęcona motoryzacji
 •   W plebiscycie „Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023” Nissan ARIYA zdobył statuetkę w kategorii „Wnętrze Roku”
 •         Jury konkursu doceniło innowacyjne rozwiązania z zakresu obsługi, nowoczesny japoński design, wygodę i przestronność oraz perfekcyjne wykorzystanie możliwości, jakie stwarza konstrukcja elektrycznego samochodu

W pełni elektryczny crossover Nissan ARIYA pokonał sześciu konkurentów i otrzymał statuetkę w plebiscycie „Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023” w kategorii „Wnętrze Roku”. Wyniki ogłoszono na uroczystej gali 31 maja 2023 r.

Plebiscyt ,,Samochód Roku Wirtualnej Polski”

W szóstej edycji dorocznego plebiscytu Wirtualnej Polski dziennikarze motoryzacyjni portali Autokult.pl i AutoCentrum.pl wybierali najlepsze samochody w siedmiu kategoriach tematycznych. Podczas gali wręczono również nagrody za pierwsze miejsce w głosowaniu internautów oraz w kategorii głównej. W plebiscytowe szranki stanęły łącznie 32 modele, które debiutowały na polskim rynku w ciągu ostatniego roku i zostały przetestowane przez dziennikarzy portali Autokult i AutoCentrum.

Sukces Nissana ARIYA skomentowała Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE: „Jesteśmy dumni z wyróżnienia, jakie przyznano naszemu flagowemu elektrycznemu crossoverowi”.

„Cieszy nas, ale szczerze mówiąc też nie dziwi, że model ten zyskał najwyższe uznanie – zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania techniczne i niepowtarzalna japońska stylistyka pozwoliły stworzyć pojazd wyznaczający trendy we współczesnej motoryzacji. Futurystyczne wnętrze, które charakteryzuje minimalizm, jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jest nie tylko estetycznie przyjemne dla oka, ale również bardzo nowoczesne, przestronne, funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze” – dodała.

Nissan ARIYA: ponadczasowy japoński futuryzm

W pełni elektryczny Nissan ARIYA został zaprojektowany w stylu ponadczasowego japońskiego futuryzmu, czyli zgodnie z nowym kanonem stylistycznym marki. Kompaktowy crossover zyskał niepowtarzalny japoński charakter wyrażony w wyrazisty i nowoczesny sposób. Podporządkowane zasadom minimalizmu podejście do projektowania sprawiło, że stylistyka Nissana ARIYA jest ponadczasowa i uniwersalna.

Projektanci wyróżnionego Nissana ARIYA w nowatorski sposób wykorzystali zalety konstrukcji elektrycznego auta. Płaska podłoga pozbawiona tunelu środkowego sprawia, że wnętrze stało się szczególnie przestronne, a doskonale wyprofilowane, wielostopniowo regulowane i wentylowane fotele w formule „Zero Gravity” dopełniają poczucia przestrzeni i wygody porównywalnych z tymi w domowym wnętrzu. Pasażerowie mogą wygodnie rozprostować nogi, a ci podróżujący z tyłu także założyć nogę na nogę, co świadczy o ponadstandardowej ilości miejsca.

Kabinę Nissana ARIYA, jedną z najprzestronniejszych w tej klasie aut, można też przekształcić w mobilne biuro, rozkładając pulpit ukryty pod środkową częścią tablicy rozdzielczej. Miejsce na ten innowacyjny wysuwany stolik oraz na dodatkowy schowek uzyskano po przeniesieniu z wnętrza tablicy rozdzielczej pod pokrywę z przodu niektórych podzespołów, m.in. klimatyzacji. To kolejna zaleta wynikająca z konstrukcji elektrycznego auta, które przestrzeń zajmowaną w konwencjonalnych modelach przez silnik spalinowy pozwala wykorzystać z pożytkiem dla wygody pasażerów.

Opracowując wnętrze Nissana ARIYA konstruktorzy czerpali z filozofii określanej japońskim słowem „ma”, oznaczającym mistrzowskie zagospodarowanie przestrzeni dzięki wyjątkowym umiejętnościom i technikom niewymagającym stosowania skomplikowanych narzędzi. Prostotę i nowy rodzaj estetyki uzyskano z kolei dzięki zasadzie „iki” – nowoczesności w minimalistycznym i świeżym stylu. Przykładem może być panel klimatyzacji, który pozostaje niewidoczny, dopóki kierowca nie uruchomi silnika. Mimo że jego elementy zostały zintegrowane z powierzchnią tablicy, ich dotknięcie wywołuje wibracje, a przez to wrażenie kontaktu z mechanicznym przełącznikiem.

Podobnie rzecz się ma z wyborem trybów jazdy na designerskim selektorze – poszczególne funkcje łatwo wyczuć pod palcami, a wybór każdej z nich jest potwierdzany wibracją. Doskonale leżący w dłoni selektor umieszczono na ruchomej konsoli środkowej, której położenie każdy kierowca może dostosować do swoich potrzeb i zapisać na indywidualnym profilu użytkownika.

Innowacyjne rozwiązania techniczne, perfekcyjne wykorzystanie przestrzeni i minimalistyczna, nowatorska stylistyka wnętrza Nissana ARIYA sprawiają, że zyskało ono szczególny charakter doceniony przez jurorów plebiscytu „Samochód Roku Wirtualnej Polski”.

Więcej informacji o Nissanie ARIYA znajduje się na stronie: https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/ariya.html.

Źródło: Nissan

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 78
  • 20
  • 1 070 416
  • 146 541