Strona poświęcona motoryzacji
 • Do gamy Lexusa NX dołącza uterenowiona wersja Overtrail
 • Zawieszenie podniesione o 15 mm i nowe 18-calowe felgi z oponami AT
 • Specjalny lakier Moon Desert oraz wnętrze w kolorze czarnym ze wstawkami khaki
 • Lusterka, klamki, relingi, błotniki i grill w kolorze czarnym
 • Wersja Overtrail w Polsce od 330 900 zł

Lexus do gamy bestsellerowego modelu NX wprowadza nową wersję o off-roadowym rodowodzie – Overtrail. Samochód wyróżnia się stylistycznymi akcentami, nowym wzorem felg, a także zmodyfikowanym zawieszeniem oraz oponami AT, które ułatwią poruszanie się po nieutwardzonych drogach.

NOWY LEXUS NX OVERTRAIL O ZWIĘKSZONYCH ZDOLNOŚCIACH TERENOWYCH

Low resHigh res

Stylistyczny pakiet terenowy

NX Overtrail ma pomalowane na czarno lusterka, klamki, błotniki i relingi dachowe. Ten sam kolor wykorzystano również do polakierowania grilla, który podkreśla terenowy charakter tego auta. Z kolei napis LEXUS na tylnej klapie jest w kolorze szarym. Specjalnie dla tej wersji zarezerwowano nowy lakier Moon Desert. Oprócz piaskowego metaliku auto można zamówić jeszcze w sześciu innych kolorach – Sonic Quartz, Sonic Grey, Sonic Titanium, Sonic Copper, Terraine Khaki oraz Graphite Black.

Wersja Overtrail zyskuje też unikalne wykończenie wnętrza, które łączy czarną skórę syntetyczną ze wstawkami w kolorze khaki. Ten motyw wykorzystano także na boczkach drzwi oraz pokrywie schowka w konsoli centralnej, a nowa listwa dekoracyjna Geo Layer inspirowana jest warstwami skał osadowych.

Low resHigh res

Napęd 4×4 i zmodyfikowane zawieszenie

Standardem w wersji Overtrail jest inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR zarówno z klasyczną hybrydą NX 450h, jak i z hybrydą plug-in NX 450h+. Auto otrzymało także podniesione o 15 mm zawieszenie, a przez to wysokość auta wzrosła do 1675 mm. Jazdę po bezdrożach ułatwi zwiększony do 200 mm prześwit oraz dodatkowo wzmocnione tylne zawieszenie. Dzięki tym zmianom zwiększył się też kąt natarcia i wynosi teraz 16 stopni. Kąt zejścia to 25 stopni. Auto ma 18-calowe felgi z oponami AT.

Low resHigh res

NX Overtrail od 330 900 zł

Na polskim rynku NX 350h Overtrail kosztuje od 330 900 zł, a NX 450h+ Overtrail został wyceniony na 374 900 zł. W tej wersji standardem jest dwustrefowa klimatyzacja z filtrem Nanoe X, podgrzewane i wentylowane fotele przednie z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach, podgrzewane tylne fotele boczne, inteligentny kluczyk szerokopasmowy, kamera cofania z panoramicznym widokiem 360 stopni dookoła samochodu, elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika sterowana ruchem nogi oraz 64-kolorowe oświetlenie ambient.

Low resHigh res

Lexus NX Overtrail ma pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System +3, 10-calowy wyświetlacz HUD, 14-calowy ekran systemu Lexus Link Pro z nawigacją w chmurze, bezprzewodową obsługą Apple CarPlay i Android Auto oraz usługi łączności Connected z pakietem transmisji danych na 4 lata. We wnętrzu jest pięć portów USB-C oraz jeden USB-A, a auto można zamówić z opcjonalnym dwuczęściowym otwieranym szklanym dachem panoramicznym.

Źródło: Lexus

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 27
  • 24
  • 1 204 546
  • 176 819