Strona poświęcona motoryzacji

* Mitsubishi wprowadzi nowego ASX-a do europejskiego segmentu małych SUV-ów wiosną 2023 roku.
* Ma on być wyposażony w najnowsze systemy i układy napędowe, m.in. w napęd Plug-in Hybrid (PHEV) i hybrydowy (HEV).
* Będzie to trzeci SUV typu Plug-in Hybrid firmy Mitsubishi po Outlanderze PHEV i Eclipse Cross PHEV.

Firma Mitsubishi Motors Europe ogłosiła dziś, że następna generacja modelu ASX wejdzie do sprzedaży wiosną 2023 roku.


Nowa generacja ASX zastąpi aktualny model, który był jednym z pierwszych SUV-ów, konkurujących w kształtującym się segmencie kompaktowych SUV-ów i stał się jednym z najbardziej udanych modeli Mitsubishi w ostatnich latach, osiągając sprzedaż prawie 380 000 pojazdów* od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku.


ASX nowej generacji, konkurujący w ścisłym gronie najpopularniejszych małych SUV-ów, będzie oferował obszerną listę wyposażenia, obejmującą najnowsze rozwiązania techniczne oraz pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV).


Firma Mitsubishi Motors była pierwszym producentem, który wprowadził na rynek SUV-ów elektryczną hybrydę ładowaną z gniazdka. Od 2013 roku w Europie sprzedało się ponad 200 000** hybrydowych SUV-ów typu Plug-in, podążających za sukcesem pionierskiego modelu Outlander PHEV oraz Eclipse Cross PHEV, wprowadzonego do salonów w 2021 roku.


Nowe Mitsubishi ASX będzie bazowało na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi, a jego produkcja odbywać się będzie w zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.


Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział:
Mitsubishi Motors ma bogaty dorobek w obszarze SUV-ów i było pierwszym producentem, który zaoferował w segmencie SUV-ów hybrydę ładowaną z gniazdka (Plug-in Hybrid), wprowadzając Outlandera PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV. Formuła pojazdu typu SUV cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Europie, dlatego w momencie, kiedy hybrydy typu Plug-in stają się popularnym środkiem transportu, zamierzamy wykorzystać to dziedzictwo w kolejnej generacji modelu ASX. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym obecnym i przyszłym klientom wysoce konkurencyjny nowy pojazd w naszej gamie produktów.”

* Sprzedaż detaliczna ASX w Europie, od 2010 do końca grudnia 2021: 379 542 szt.
** Sprzedaż detaliczna Outlandera PHEV w Europie, od 2013 do końca grudnia 2021 – 199 784 szt.; Sprzedaż detaliczna Eclipse Cross PHEV w Europie, od stycznia do końca grudnia 2021 – 9 858 szt.

Źródło: Mitsubishi

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 28
  • 18
  • 826 559
  • 109 193