Strona poświęcona motoryzacji

NOWE RENAULT AUSTRAL ZACHWYCA GRĄ ŚWIATŁOCIENI NA NADWOZIU. ATLETYCZNA I ELEGANCKA SYLWETKA JEST ZDECYDOWANIE NOWOCZESNA. GILLES VIDAL, DYREKTOR DESIGNU MARKI RENAULT, ODSŁANIA PRZED NAMI ZAŁOŻENIA STYLISTYCZNE NOWEGO SUV-A, KTÓRY KONTYNUUJE OFENSYWĘ MARKI W SEGMENCIE C.

Elegancki i zaawansowany technologicznie – tymi słowami Gilles Vidal, dyrektor designu marki Renault, określa nowego SUV-a z segmentu C – Renault Austral. Projektanci nawiązali do kanonów stylistycznych obecnej gamy i stworzyli atrakcyjny, wyrafinowany i zdecydowanie nowoczesny samochód.

ATRAKCYJNA STYLISTYKA, KTÓRA PODKREŚLA JAKOŚĆ NOWEGO SUV-A

Projektanci umiejętnie wykorzystali podstawowe atrybuty, które stanowią o atrakcyjności SUV-a: proporcje bryły z uwzględnieniem zwisu i wymiarów kół. Odpowiednio zaakcentowali też muskularne nadkola. W efekcie uzyskali SUV-a z charakterem. Wyraziste, atletyczne i nowoczesne nadwozie Nowego Renault Austral zachwyca proporcjami, które budzą poczucie solidności i dynamiki.

Bardzo zmysłowy i energetyczny design Renault przechodzi metamorfozę. Strukturę bryły samochodu zmieniają linie, które biegną powyżej nadkoli i ożywiają profil auta z mocą i precyzją. Austral ma wyraziste, dynamiczne nadwozie, które wpisuje się w nowy kanon stylistyczny marki.

Renault Austral to połączenie elementów stylistycznych o wyrazistym charakterze, które stworzyły dynamiczny i elegancki design. A jego jakość jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Poprawiliśmy spasowanie elementów nadwozia poprzez zmniejszenie szczelin między nimi, aby uzyskać wrażenie wysokiej jakości, widocznej już na pierwszy rzut oka.

Gilles Vidal, dyrektor designu marki Renault

Wśród zapadających w pamięć elementów stylistycznych Nowego Renault Austral można wymienić wyraziste przetłoczenie w dolnej części boku nadwozia, które porządkuje bryłę samochodu. Opada lekko do przodu, przez co dynamizuje sylwetkę SUV-a. Takie podejście do formy oddala się od klasycznego ciągu linii równoległych do podłoża, które tworzą statyczny efekt. Patrząc z boku, mamy wrażenie, że Austral wyrywa się do przodu i jest dynamiczny nawet kiedy stoi.

ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE I NOWOCZESNY SUV

Efekt high-tech uzyskano dzięki przednim i tylnym światłom Australa. Z tyłu imponujące światła w kształcie litery „C” łączą się z logo, tworząc spektakularny efekt. Podobne rozwiązanie widzimy z przodu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na światła i grill auta. Wprowadzona po raz pierwszy w Renault Megane E-TECH Elektrycznym technologia mikroukładów optycznych wykorzystuje klosz z pleksiglasu z wygrawerowanymi liniami i wzorami, zarówno na powierzchni, jak i wewnątrz ścianki. Kiedy światło z diod LED pada na klosz z pleksiglasu, wszystkie wygrawerowane strefy rozświetlają się, tworząc niepowtarzalny, żywy i precyzyjny efekt wizualny.

Opanowanie zaawansowanych technologii i dążenie do doskonałości były leitmotivem w pracach projektowych nad Nowym Renault Austral.

Źródło: Renault

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 14
  • 9
  • 826 545
  • 109 184