Strona poświęcona motoryzacji

Niemcy, Berlin – Renault otwiera w Berlinie concept store „Renault Electric Vehicle Experience Center” z samochodami elektrycznymi. W lutym pierwszy taki salon powstał w Sztokholmie. W ten sposób Renault chce promować zalety elektrycznej mobilności wśród jak najszerszej rzeszy potencjalnych użytkowników.

Concept store usytuowany jest w centrum niemieckiej stolicy, w pobliżu placu Gendarmenmarkt. Do jego otwarcia przyczynił się również lokalny dystrybutor Renault Autohaus König. Goście podczas wizyty w salonie, a także za pośrednictwem urządzeń cyfrowych będą mogli uzyskać informacje na temat oferowanej gamy modeli elektrycznych, infrastruktury i możliwych sposobów ładowania, lokalnych przepisów, form pomocy, warunków zakupu oraz usług związanych z samochodami elektrycznymi. Będzie można przejechać się dostępnymi w concept store samochodami i zamówić wybrany model.

Coraz więcej klientów jest zainteresowanych samochodami elektrycznymi, ale wciąż zbyt mało wiedzą na ich temat. Jako lider produkcji samochodów elektrycznych w Europie, Renault pragnie wyjść naprzeciw potrzebom klientów i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania oraz umożliwić chętnym zmianę samochodu na elektryczny ― wyjaśnia Gilles Normand, dyrektor pionu samochodów elektrycznych Renault.

Berliński concept store funkcjonuje na takich samych zasadach, co salon w Sztokholmie. Szwedzki concept store odniósł błyskawiczny sukces ― w ciągu trzech pierwszych miesięcy odwiedziło go 14 tys. osób. To potwierdza słuszność innowacyjnego sposobu sprzedaży, którego zasadą jest atrakcyjna forma przekazu informacji i lokalizacja w miejskich strefach (centra miast, centra handlowe, itd.), gdzie można wyeksponować atuty samochodów elektrycznych. To jednocześnie sposób na sprostanie wyzwaniom indywidualnego transportu miejskiego. Renault analizuje obecnie możliwości otwarcia kolejnych concept storów „Electric Vehicle Experience Center” w innych miastach Europy.

Źródło: Renault

 

 

 

 

 

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 1 379
  • 278
  • 981 307
  • 131 696