Strona poświęcona motoryzacji
  • Czerwiec przyniósł potwierdzenie tendencji wzrostowych, które pojawiły się w maju. Jest to rekordowy miesiąc.
  • W czerwcu w Europie zamówiono ponad 11 000 Renault ZOE.
  • W czerwcu w Europie zarejestrowano również ponad 10 000 nowych Renault ZOE.
  • Grupa Renault potwierdza, że jest na dobrej drodze do spełnienia celów redukcji emisji CAFE.

Już w maju Grupa Renault wznowiła działalność handlową w większości krajów europejskich i odnotowała wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych o 56% w porównaniu do ubiegłego roku.

Czerwiec przyniósł potwierdzenie tej korzystnej tendencji i nowy rekord. Grupa Renault przyjęła 11 158 zamówień na ZOE w Europie.

We Francji w ciągu tylko tego jednego miesiąca klienci zamówili 7050 ZOE. Francja to największy europejski odbiorca w 100% elektrycznych samochodów miejskich Renault. Tegoroczne czerwcowe zamówienia były trzykrotnie większe (+355%) niż w czerwcu 2019 roku. 

W pozostałych krajach Europy również widać większą dynamikę. Na przykład w Niemczech sprzedaż ZOE wzrosła o 117% i zebrano 1990 zamówień.

Do wysokiego poziomu zamówień dochodzi rekordowa liczba nowo zarejestrowanych w Europie Renault ZOE – 10 944(wstępne dane), tj. +107% w porównaniu do czerwca 2019 roku.

Dobre wyniki handlowe oraz doświadczenie i gama w 100% elektrycznych samochodów, wsparta obecnie ofertą hybrydowych napędów E-TECH w nowym Clio Hybrid, nowym Capturze Plug-in Hybrid i nowym Megane Grandtour Plug-in Hybrid, są dla Grupy silnym atutem na drodze do realizacji celów redukcji emisji CAFE.

Źródło: Renault

2019 – Essais presse Nouvelle Renault ZOE en Sardaigne
2019 – Essais presse Nouvelle Renault ZOE en Sardaigne
2019 – Essais presse Nouvelle Renault ZOE en Sardaigne
Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *