Strona poświęcona motoryzacji

– Zaprezentowany publicznie 12 stycznia br. NOWY SUV C5 AIRCROSS oraz NOWY SUV C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID jest od dziś dostępny na zamówienie w Polsce.

– SUV C5 AIRCROSS zawsze wyróżniał się na tle segmentu samochodów SUV. Teraz zmienia się i staje się bardziej dojrzały. Zyskuje bardziej nowoczesny, prestiżowy design, jednocześnie pozostając najbardziej komfortowym SUV-em w swoim segmencie.

– NOWY SUV C5 AIRCROSS jest oferowany w 4 wersjach spalinowych w cenie od 118 750 zł za nową, bogato wyposażoną wersję podstawową FEEL i w 4 wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in w cenie od 172 650 zł.

– Samochód pojawi się w punktach sprzedaży sieci Citroën w czerwcu bieżącego roku.

CORAZ WYŻSZY POZIOM WYPOSAŻENIA

NOWY SUV C5 AIRCROSS dla klientów indywidualnych we Francji jest dostępny w 6 wersjach:

Feel: podstawowa, lecz bezkompromisowa pod względem komfortu i bezpieczeństwa, wersja Feel jest wyposażona w zawieszenie z Progresywnymi Ogranicznikami Hydraulicznymi®, 3 niezależne, odchylane, przesuwne i składane tylne siedzenia oraz Pakiet Bezpieczeństwa, obejmujący m.in. system hamowania awaryjnego Active safety brake i Aktywny system zapobiegania opuszczeniu pasa ruchu, automatyczną dwustrefową klimatyzację oraz 18-calowe aluminiowe felgi SWIRL i chromowane końcówki wydechu oraz 12,3-calowy, personalizowany cyfrowy zespół zegarów. Ponadto w ramach restylingu wersja Feel została wzbogacona o światła LED, fotel kierowcy z regulacją lędźwiową.

Feel Plug-in Hybrid: podstawowa wersja Feel Plug-in Hybrid wzbogaca się o My Citroën Play Hybrid (radio cyfrowe z nowym 10-calowym tabletem dotykowym) i My Citroën Assist (moduł łączności z pakietem SOS i usługą Assistance). W porównaniu z wersjami spalinowymi, Feel Plug-in Hybrid jest dodatkowo wyposażony w pakiet Safety+ (z systemem hamowania awaryjnego Active Safety Brake i systemem monitorowania martwego pola), wspomaganie parkowania przodem, kamerę cofania z funkcją Top Rear Vision, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania, reflektory przeciwmgłowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów i elektrycznie składane lusterka boczne. Podobnie jak inne wersje z gamy plug-in hybryd, Feel Plug-in Hybrid dysponuje szeregiem charakterystycznych dla tego napędu elementów wyposażenia, takich jak przewód ładowania trybu 2, ładowarka pokładowa o mocy 3,7 kW i elektrochromatyczne lusterko wsteczne HYBRID z diodami LED „ZEV Mode”.

Feel Pack: wiodąca w gamie wersja Feel Pack jest wyposażona w nowe aluminiowe, 18-calowe, dwukolorowe, diamentowane felgi PULSAR oraz szereg elementów zwiększających komfort i bezpieczeństwo, takich jak wspomaganie parkowania przodem, kamera cofania z funkcją Top Rear Vision, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu, reflektory przeciwmgłowe ze statycznym doświetlaniem zakrętów i elektrycznie składane lusterka boczne.

Seria specjalna C-Series: wpisuje się pomiędzy wersje Feel Pack i Shine. Wersja specjalna dysponuje 10-calowym ekranem dotykowym z systemem My Citroën Drive (obejmującym cyfrową nawigację online oraz usługi ostrzegania o niebezpiecznych strefach, prognozy pogody, informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania stacji paliw, wyszukiwania parkingów i wyszukiwania lokalnego) oraz jeszcze bardziej elegancką i dynamiczną personalizacją dzięki nowemu pakietowi kolorystycznemu Anodised Bronze Colour Pack.

Shine: wersja Shine wyróżnia się nowymi, wyrafinowanymi kolorami i materiałami. Składają się na nią czarne błyszczące relingi dachowe z matowymi wstawkami, nowy pakiet kolorystyczny Dark Chrome oraz nowy wystrój wnętrza Urban Black (połączenie czarnej Alcantary z czarną tkaniną imitującą skórę). Wersja Shine oferuje jeszcze wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwo dzięki pakietowi Drive Assist (obejmującemu system wykrywania zmęczenia kierowcy, ostrzeganie o ryzyku kolizji, automatyczne przełączanie świateł drogowych, rozszerzoną funkcję rozpoznawania znaków drogowych z sygnalizacją ograniczeń prędkości i adaptacyjny regulator prędkości) oraz pakietowi Safety+ (z systemem automatycznego hamowania awaryjnego Active Safety Brake 2.0 i monitorowaniem martwego pola).

Shine Pack oferowana wyłącznie w wersji Plug-in Hybrid: to najwyższa wersja w gamie. Obejmuje nowy wystrój wnętrza Metropolitan Black, jeszcze bardziej elegancki i dodający prestiżu dzięki nowej czarnej skórzanej tapicerce o ziarnistej fakturze i nowej szarej tkaninie obiciowej, imitującej skórę, w górnej części oparć. Aluminiowe, 19-calowe, dwukolorowe, diamentowane felgi ART podkreślają ekskluzywny charakter tej wersji. Dla wysokiego komfortu jazdy i bezpieczeństwa wersja Shine Pack dysponuje sterowanym elektrycznie (w ośmiu płaszczyznach) fotelem kierowcy, podgrzewanymi przednimi siedzeniami i asystentem jazdy po autostradach Highway Driver Assist.

W wersji Shine Pack jest też dostępny w opcji wystrój wnętrza Hype Black, który dzięki nowej, perforowanej skórzanej tapicerce Paloma, niebieskim obiciom ze skóry Nappa w górnej części oparć oraz oryginalnym przeszyciom w kształcie szewronów, nadaje kabinie jeszcze bardziej dynamiczny i luksusowy wygląd. Klient wybierając wersję wnętrza Hype Black poczuje w pełni komfort podróżowania dzięki funkcji masażu.

Gama Plug-in Hybrid obejmuje 4 wersji: Feel Plug-in Hybrid, Feel Pack Plug-in Hybrid, Shine Plug-in Hybrid i Shine Pack Plug-in Hybrid. Dysponują takim samym wyposażeniem i identycznym wystrojem wnętrza co wersje spalinowe (z wyjątkiem opisanej powyżej wersji Feel Hybrid), uzupełnionym o specjalne elementy wyposażenia dla napędu hybrydowego typu plug-in: przewód ładowania akumulatora trybu 2 (8 A), ładowarkę pokładową prądu jednofazowego o mocy 3,7 kW i elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne HYBRID z diodami LED „ZEV Mode”.

PIĘĆ EFEKTYWNYCH ENERGETYCZNIE I WYDAJNYCH JEDNOSTEK NAPĘDOWYCH

BENZYNOWE:

– PureTech 130 S&S z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów (w wersjach Feel, Feel Pack i C-Series)

– PureTech 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8 (w wersjach Feel, Feel Pack, Shine)

WYSOKOPRĘŻNE:

– BlueHDi 130 S&SS z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów (w wersjach Feel, Feel Pack, C-Series i Shine)

– Diesel BlueHDi 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8 (w wersjach Feel, Feel Pack, C-Series, Shine)

HYBRYDA PLUG-IN:

– Hybrid 225 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8 (w wersjach Feel, Feel Pack, Shine i Shine Pack)

WIĘCEJ DYNAMIKI I ELEGANCJI DZIĘKI PERSONALIZACJI

NOWY SUV C5 AIRCROSS jest dostępny w 6 kolorach nadwozia:

– w 5 dotychczasowych kolorach, cieszących się powodzeniem wśród klientów – Biały Banquise, Biały Perłowy, Szary Acier, Szary Platinium i Czarny Perla Nera.

– 1 nowym – metalizowanym kolorze Niebieski Eclipse o eleganckim, granatowym odcieniu.

Dwubarwne wykończenie dodaje dynamiki sylwetce. Cztery spośród wymienionych kolorów są dostępne z czarnym dachem: Biały Perłowy, Szary Acier, Szary Platinium i Niebieski Eclipse.

Pakiety kolorystyczne obejmują cztery nowe subtelne odcienie, dodające elegancji, dynamiki i klasy: Czarny Błyszczący, Dark Chrome, Energic Blue i Brąz Anodowany (tylko w serii specjalnej C-Series).

Nowa nakładka ochronna przedniego zderzaka jest dostępna w dwóch kolorach: Czarny Błyszczący i Aluminiowy Błyszczący.

Przygotowano rozbudowaną ofertę aluminiowych felg dlaNOWEGO SUVA C5 AIRCROSS:

– 18 -calowe, srebrne felgi lakierowane SWIRL

– nowe 18-calowe, dwukolorowe, diamentowane felgi PULSAR,

– 19-calowe, dwukolorowe, diamentowane felgi ART,

– 19-calowe felgi ART Black.

NOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZA KLASY PREMIUM

Jeden podstawowy wystrój wnętrza, który został unowocześniony, i cztery nowe wystroje Advanced Comfort sprawiają, że kabina staje się bardziej elegancka:

– W podstawowym wystroju zmianie ulega kolor przeszyć tapicerki, który jest teraz niebieski, jak we wszystkich pozostałych wystrojach, i dobrze współgra z innymi przeszyciami w kabinie (na podłokietnikach drzwi i ozdobnych pasach na desce rozdzielczej).

– Nowy wystrój wnętrza Wild Black, zastępuje dotychczasowy wystrój Wild Grey, z nowym rodzajem czarnej strukturalnej tkaniny obiciowej SAO łączonej w górnej części oparć z nową szarą tkaniną obiciową, imitującą skórę. Nowoczesna i dopracowana, najbardziej popularna wersja modelu wpisująca się idealnie w założenia programu „Advanced Comfort”.

– Nowy wystrój wnętrza Urban Black –dające poczucie dynamiki i gwarantujące najwyższy poziom komfortu połączenie czarnej Alcantary ze czarną tapicerką tkaninową przypominającą wyglądem skórę.

– Nowy wystrój wnętrza Metropolitan Black – zastępuje dotychczasowy wystrój Metropolitan Grey, z siedzeniami pokrytymi nową czarną tapicerką ze skóry o ziarnistej fakturze, łączonej w górnej części oparć z nową szarą tkaniną obiciową, imitującą skórę. Połączenie prestiżu i wysokiej jakości postrzeganej.

– Wieńcząca gamę wykończenia wnętrza nowa wersja Hype Black. Subtelne połączenie nowej tapicerki z perforowanej skóry Paloma i granatowej tapicerki ze skóry Nappa w górnej części oparć. Wersja z kompletnym pakietem funkcji zwiększających komfort podróżowania, takich jak elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawienia czy funkcja wielopunktowego masażu z 8 powietrznymi kieszeniami umieszczonymi w oparciu fotela. Daleko posunięta dbałość o szczegóły – niebieskie przeszycia z motywem szewronów w górnej części oparć – nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter.

NOWY SUV C5 AIRCROSS jest dostępny w Polsce na zamówienie od 21 marca 2022 roku. Do salonów sprzedaży trafi w czerwcu br.

Źródło: Citroen

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *