Strona poświęcona motoryzacji
 • Czy sylwetka Citroëna 2CV może być starsza, niż nam się wydaje? I co z takim pojazdem mogliby zrobić najsłynniejsi Galowie – Astériks i Obéliks? Możecie się o tym wszystkim przekonać, oglądając film „Astériks i Obéliks: Imperium Smoka”.
 • Partnerem produkcji tego filmu jest marka Citroën, a jej polski oddział wspierał jego premierę nad Wisłą.

Od przeszło 60 lat historia nieugiętych Galów stawiających opór potężnej armii Cezara zdobywa serca nowych fanów. Przygody Astériksa, Obéliksa i ich przyjaciół zaczęły się na łamach komiksów René Goscinnego. Dziś ci dzielni wojowie są gwiazdami ekranu – do kin właśnie wchodzi piąty film z ich udziałem. W „Astériks i Obéliks: Imperium Smoka” dwaj Galowie wyruszają do Chin, by pomóc jedynej córce tamtejszego cesarza uwolnić się ze szponów złego księcia. W polskiej wersji filmu swojego głosu bohaterom użyczyli m.in. Wiktor Zborowski, Jarosław Boberek, Waldemar Barwiński, a w roli narratora wystąpił Robert Makłowicz.

Marka Citroën była partnerem produkcji piątej części filmowych przygód Astériksa i Obéliksa. Nic więc dziwnego, że bohaterowie mają do dyspozycji m.in. nowoczesny rydwan, którego sylwetka mogła być pierwowzorem dla legendarnego Citroëna 2CV. Z zapowiedzi filmu można dowiedzieć się, że pojazd ten ma nie tylko śmiały, charakterystyczny dla Astériksa design, ale cechują go także korpus z solidnego drewna dębowego, otwierany dach wykonany z płótna luteńskiego, koła z tarcz po recyklingu, zawieszenie pneumatyczne na poduszkach z jelit dzika, ultradynamiczne reflektory Firefly i bagażnik wykuty ze stali galijskiej. Rydwan reprezentujący poziom innowacji typowy dla Citroëna odgrywa niebagatelną rolę w przygodach galijskich wojów. W całym filmie nie brak wielu innych, żartobliwych aluzji do marki spod znaku szewronów. Oprócz tego Citroën udostępnił na potrzeby kręcenia tego filmu flotę 10 zelektryfikowanych modeli marki – rzecz bez precedensu w historii francuskich hitów filmowych.

Citroën był także partnerem głównym polskiej premiery filmu, która miała miejsce 9 lutego w Warszawie. Pierwszy pokaz tej nowej produkcji uświetnił elektryczny Citroën ë-C4 X oraz liczne atrakcje skierowane do najmłodszych widzów. Jedną z nich była ścianka z makietą filmowego rydwanu, na tle której profesjonalny fotograf robił pamiątkowe zdjęcia wszystkim chętnym. Największą atrakcją był jednak sam film, który – jak zdradzały liczne salwy śmiechu na sali kinowej – spotkał się z ciepłym przyjęciem widowni.

Zwiastun filmu:

Film o rydwanie:

Strona z koncepcyjnym rydwanem:

https://www.citroen.pl/swiat-citroena/samochody-koncepcyjne/citroen-koncepcyjny-rydwan.html

Źródło: Citroen

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 53
  • 47
  • 1 181 362
  • 170 997