Strona poświęcona motoryzacji
 • Dzień otwarty: 8 czerwca Opel zaprasza odwiedzających do swojej siedziby głównej w Rüsselsheim
 • Premiery dla publiczności: nowy Opel Frontera i Grandland zaprezentowane po raz pierwszy
 • Sztuka nowoczesna: Pop-upowa wystawa kamieni milowych motoryzacji

Cykl mieszany w przypadku Opla Corsy Electric według WLTP1: zużycie energii 14,6‑15,8 kWh/100 km, emisja CO2 0 g/km; etykieta oceniająca ślad środowiskowy: A.

Cykl mieszany w przypadku Opla Mokki Electric według WLTP1: zużycie energii 15,5‑16,2 kWh/100 km, emisja CO2 0 g/km; etykieta oceniająca ślad środowiskowy: A.

Cykl mieszany w przypadku Opla Astry Electric według WLTP1: zużycie energii 15,5 kWh/100 km, emisja CO2 0 g/km; etykieta oceniająca ślad środowiskowy: A.

Rüsselsheim.  W tym roku, pod hasłem „Zawsze do przodu od 1899 roku”, Opel świętuje 125. rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów w Rüsselsheim. Wszystko zaczęło się od opatentowania przez Lutzmanna w 1899 r. systemu pojazdów silnikowych, a dziś jest to w pełni zelektryfikowana gama modeli, od małego Rocks Electric po duży samochód dostawczy Movano Electric. Zawsze działający w duchu innowacji Opel zapewnił milionom ludzi mobilność i nadal to robi w erze elektrycznej, oferując takie samochody jak Corsa Electric, nowa Frontera Electric2, Mokka Electric i Astra Electric. Opel oferuje elektromobilność w przystępnych cenach dla szerokiego grona klientów – „zawsze do przodu od 1899 roku”. To wystarczający powód do wielkiego świętowania — dlatego marka Opel zaprasza klientów, pracowników i gości honorowych na Festiwal Opla w Rüsselsheim w sobotę 8 czerwca 2024 roku.

Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel: „Tego dnia pokażemy, w jaki sposób marka Opel aktywnie włącza się w kształtowanie zmian w  branży motoryzacyjnej. Mija 125 lat od wyprodukowaniu naszego pierwszego samochodu, a my oferujemy co najmniej jeden w pełni elektryczny wariant każdego modelu. W naszych niemieckich zakładach produkcyjnych produkujemy samochody na najnowocześniejszych platformach, otworzyliśmy sklepy z akumulatorami i stale ograniczamy emisję – naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2038 roku”.

Oprócz ceremonii z udziałem prelegentów ze świata polityki i Grupy Stellantis, wiele miejsc otworzy swoje podwoje wyłącznie z okazji Festiwalu Opla. W Centrum Projektowym, które obchodzi właśnie 60. rocznicę swojego powstania będzie można podziwiać pionierskie samochody koncepcyjne, a fabryka z dumą zaprezentuje produkcję Astry. Ponadto, nowy Opel Frontera2 i Opel Grandland2 zadebiutują przed wielką publicznością. W budynku N50 fascynująca wystawa pop-up pozwoli zwiedzającym odkryć kamienie milowe motoryzacji. Na parkingu za „Adam Opel Haus” Opel Corsa Rally Electric – gwiazda pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych – zaprezentuje swoje niezwykłe możliwości. Ograniczona liczba fanów sportów motorowych będzie mogła, po uprzedniej rejestracji, przetestować model. Na gości w każdym wieku będą czekać liczne atrakcje. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia zostaną podane wkrótce.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.


[1] Wartości dotyczące zużycia i emisji zależą nie tylko od efektywnego wykorzystania paliwa i energii przez pojazd, ale także od stylu jazdy i innych czynników nietechnicznych.

[2] Pojazd nie jest jeszcze dostępny.

Źródło: Opel

Nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

  Licznik odwiedzin

  • 0
  • 58
  • 46
  • 1 231 507
  • 186 110