Strona poświęcona motoryzacji

Marka PEUGEOT i zespół REBELLION połączą swoje siły i wspólnie podejmą wyzwanie w Samochodowych Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych (WEC), włącznie ze startem w wyścigu 24 h Le Mans.

Obydwie firmy przystąpią do rywalizacji w sezonie 2022 w kategorii Hypercar, w której wykorzystywane będą hybrydowe układy napędowe. Na korzyść podjęcia tej współpracy przemawia łącząca obu partnerów pasja do sportu samochodowego, jak również ich wyjątkowe osiągnięcia w tej dziedzinie oraz poziom kompetencji sportowych i technicznych – atuty dające nadzieję na kolejne sukcesy we wspólnych barwach.

Połączenie sił wynika ze wspólnej ambicji obu partnerów, a umożliwia je z jednej strony zamiar marki PEUGEOT ponownego zaangażowania się w wyścigi długodystansowe, a z drugiej strony wejście zespołu REBELLION w nową epokę rozwiązań energetycznych w tej serii sportu samochodowego, należącej do najbardziej prestiżowych na świecie. Od stycznia 2020 r. zespół techniczny przystąpi do określenia zasadniczego kształtu tego przedsięwzięcia, a jednocześnie PEUGEOT SPORT i REBELLION Racing rozpoczną tworzenie zespołu.

Jean-Philippe IMPARATO, dyrektor Automobiles PEUGEOT: PEUGEOT pięknie zapisał się w historii wyścigów długodystansowych, zarówno dzięki swoim silnikom benzynowym, jak i wysokoprężnym. Teraz chcemy rozpocząć w tej dyscyplinie sportu nowy rozdział, zapisany przy użyciu napędów hybrydowych. Zapowiedź naszego udziału w wyścigach długodystansowych, podana do wiadomości przed kilku tygodniami, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Niezmiernie nas to cieszy, zwłaszcza że podjęcie tego wyzwania, zarówno na poziomie sportowym, jak i technologicznym, nastąpi równocześnie z wprowadzeniem przez nas marki PEUGEOT SPORT ENGINEERED. Fakt ten jeszcze mocniej utwierdza mnie w przekonaniu do tego nowego projektu, przy którym będziemy współpracowali z potężnym i utytułowanym partnerem. Pasja, duch perfekcji i kompetencje zespołu REBELLION doskonale pasują do wartości marki PEUGEOT, wyrażanej hasłem: „Exigence, Allure et Emotion” (Wymagania, styl i emocje).

Źródło: Peugeot

Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *